solid state relay çalışma prensibi

taytis

Üye
Selam,solid state relay ile bir resistans çalıştırmak istiyorum ,4 ayrı kademe olacak 100/100 kontak uçlarına sürekli gerilim verildimi tam kapasite çalışacak faka 100/50 veya 100/75 için saniyede kaç pals üretmem gerekir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
taytis ' Alıntı:
Selam,solid state relay ile bir resistans çalıştırmak istiyorum ,4 ayrı kademe olacak 100/100 kontak uçlarına sürekli gerilim verildimi tam kapasite çalışacak faka 100/50 veya 100/75 için saniyede kaç pals üretmem gerekir.
arkadasım bu konuda yardımcı olabılmem ıcın sana bu sıstemde ne kullanacagın onemli.şimdi sana bunun ıcın onerım su sen burada sıcaklık kontrolu kullanırsan vede bunu pıd kontrollu secersen autotune fonksıyonunu kullanarak +-1 ,2 derece ıle kontrol yaparsın vede ısıyı dusmek ıstersende uzerınden derecesını ayarlarsın.yapmak ıstedıgını tam olarak acıklarsan yardım etme sansımız daha artar kanaatındeyım.ıyı calısmalar

bu rölenin önemli özelliği Şebeke geriliminin sıfırdan geçtiği noktada açılıp kapanmasıdır.
paraziti önlemek için.
periyodu sabit,darbe genişliği değişen bir kare dalga üretecinin sinyali uygulanabilir.
frekans ise 50 HZ şebeke frekansından oldukça düşük olmalı.örneğin 10 Hz.
düşük güçlü bir rezistans ise uygun güçte bir "dimmer" devreside iş görebilir.
filtre gibi önlemler alınmamış ise dimmer parazit üretir.

slm arkadaşlar EZM7750 timer control var buna burkert su sayıcı bagladım fakat suyu tanzikli verdigimde saymıyor azıcık verdigimde sayıyor yani ikiside arızalanmıştı ikisini degistirdim eski ayarını tutturamadım yardımcı olan arkadaslara simdiden teşekkürler

mrb arkadaşlar,
kademeli yüksek sıcaklık değerlerinde sıcaklıgı sabitleyen bir solid state röle yapmak istiyorum.yardımcı olabilir misiniz

mrb arkadaşlar,
kademeli yüksek sıcaklık değerlerinde sıcaklıgı sabitleyen bir solid state röle yapmak istiyorum.yardımcı olabilir misiniz

lazım olan malzemeler 1-ENDA etc4220 dijital gösterge 2-PT100 3-resitansın çekeçegi ampere göre solid röle 4-resistans

merhabalar arkadaşlar;
pıd ile sıcaklık kontrolü yapacağız. elimde bir adet emko esm-4420 bulunuyor. tristör tetikleyici devre kartını nasıl oluşturacağız. bunu ssr ile yapmamız mümkün mü?

SSR'nin röle ve kontaktörden farkı olarak bobin yerine elektronik bir devre kullanılması ve kontak olarak da elektronik devre elemanları kullanılıyor olmasıdır. Kumanda devresinde transistör, tristör gibi elektronik elemanlar kullanılırken kontak olarak da bu elemanların açık ve kapalı konumları ile sisteme enerji verilmektedir.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri