solid state rölede kapalı kontak varmıdır

klhan

Üye
Arkadaşlar vinç uygulamasında kullanmak istediğim solid state rölelerde normalde kapalı kontağın yerini alabilecek sizin bildiğiniz ürün varmıdır varolan kontaktörün üzerinde 2 açık 2 kapalı kontak var

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Düzenleme : berdibek
Sorunuzu yenileyiniz. Soru sorarken dikkat etmeniz gereken kurallar aşağıda belirtilmiştir.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...r/soru_sormanin_usul_ve_yollari-t13857.0.html

arkadaşım yok ama termostatın kapalı kontağından iki tanesini besle açık kontağından da ikisini beslersen 2 kapalı 2 açık olur

Eğer bu NO ve NC kontaklar yardımcı kontaksa SSR nin çıkışından harici bir röle besleyip bu rölenin kontaklarını kullanabilirsiniz.

röle kontağı zaman kaybettirdği için pek tercih edilmez. Onun için termostat çıkışından almak daha mantıklı

Yanlış anlamayın tartışmak değil de öğrenmek için soruyorum,termostat çıkışı sadece aşırı ısınma olduğunda konum değiştirmiyor mu?Bir de şu var.O kapalı kontaklar(2 tane ya) ayrı ayrı özellikte gerilimlerse,ikisini aynı kontağa bağlamak sorun olmaz mı?örneğin birinden 12 volt birinden 24 volt geçiyorsa ve ayrıca çıkışları da ayrı ayrı yerlere gidiyor.
Ben ssr üzerinde hiç termostat görmedim,sanırım hep küçük ssr ile uğraştığımdan kaynaklanıyor.

yok tartışmak için değil. ssr ye yol vermek için termostat kullanılır ısı sistemlerinde. ısı sistemlerinde çok kısa zamanlarda açma kapama yapılınca yüksek hassasiyet alınır. termostatın ssr beslemesinden kapalı ve açık kontağı olanından alıp 2 ssrnin 10-30 vdc beslemesine enerji verilerek birisi açık birisi kapalı olarak yol verilebilir. ssr nin güç kontaklarındanda ne beslenmek isteniyorsa ona bağlanır

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Yanlız soruda vinç yazıyor.O mesaj düzeltilmiş.Acaba düzeltilen mesajda mı ısıtıcıdan bahsediliyordu ???

ozaman viç ise elektromekanik frenleme için kullanacaktır. ozaman röle kullanabilir.

Sorduğum sorunun neden bu şekilde engellendiğini bilemedim ama neyse

Bizde çalışan vinç sisteminde 2 devirli motorvar

bu motorun devir değişimlerinde dediğim kontaktör konum değiştiriyor (2 kapalı 2 açık kontakla çalışıyor) anladığım kadarıylada bu şekilde kapalı kontak yok galiba

bu arada kapalı kontak üzerinden yaklaşık 25 A. geçiyor

"bu arada kapalı kontak üzerinden yaklaşık 25 A. geçiyor "
----------
merhaba,kontaktörlerin yardımcı kontakları maksimum 16 amper geçirir diye biliyorum.25 amper biraz anormal değil mi.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri