Solid Öğrenme Süresi ve Solid Avantajı

ikmn

Üye
Merhabalar orta düzey çizim işleri için bir elektrik mühendisinin solid öğrenme süresi ne kadar olur?
Aynı zamanda solid öğrenmek piyasada Kayda değer bir avantaj sağlar mı?

Teşekkürler

Katı modelleme programları, 2d çizim programları, Plc yazılım ve donanım bilgisi ve hatta gömülü sistem programlama bunlar hepsi artı puandır, sizi bir adım öne taşımaktır. Şuan çalıştığınız iş yerinde belki bunları İstemiyorlar ama yarın çalışacağız iş yerinde beklenti olabilir.
Küçük bir anı paylaşıyorum:
Geçen gün Cnc operatörleri “Cnc’nin arızalı olduğunu, aynanın yavaş döndüğünü söylediler” yazılan programı inceledim S300 yerine S30 yazmışlar, Cnc programlamayı bilmesem arada bul arızayı...
yani demem oki ne zaman hangi bilginin lazım olacağını bilemezsin, öğrenmeye bak.

Son düzenleme:
Size nasıl bir avantaj sağlar bilemem ama solidworks aynı kategori içinde öğrenebileceğiniz en kolay programdır. Sadece evde oturup youtube videolarıyla bir ayda hatırı saylır çizim yeteneğine ulaşırsınız.

Evet hakılısınız ben de bunun için sürekli yeni şeyler katmam gerektiğini düşünüyorum. Ama öğrenecek o kadar çok şey var ki. PLC biliyorum. İşim de bunun üzerine
Gömülü sistemler farklı bir alan uygulama yapma şansım yok.
Kafamı karıştıran bir alanda her şey mi bir kaç alanda çok şey mi öğrenmek mi daha iyi diye düşünüyorum.
Katı modelleme programları, 2d çizim programları, Plc yazılım ve donanım bilgisi ve hatta gömülü sistem programlama bunlar hepsi artı puandır, sizi bir adım öne taşımaktır. Şuan çalıştığınız iş yerinde belki bunları İstemiyorlar ama yarın çalışacağız iş yerinde beklenti olabilir.
Küçük bir anı paylaşıyorum:
Geçen gün Cnc operatörleri “Cnc’nin arızalı olduğunu, aynanın yavaş döndüğünü söylediler” yazılan programı inceledim S300 yerine S30 yazmışlar, Cnc programlamayı bilmesem arada bul arızayı...
yani demem oki ne zaman hangi bilginin lazım olacağını bilemezsin, öğrenmeye bak.
Size nasıl bir avantaj sağlar bilemem ama solidworks aynı kategori içinde öğrenebileceğiniz en kolay programdır. Sadece evde oturup youtube videolarıyla bir ayda hatırı saylır çizim yeteneğine ulaşırsınız.
Teşekkürler bu benim için motive oldu

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri