Solar sistem yüksek voltaj sorunu

teşekkür ederim beyler, ilgilendiniz alakadar oldunuz sağolun, işiniz rastgele

Merhaba,
anladığım kadarıyla dc-ac dönüştürücünüz, 1adet 12/24v şarj cihazınız, 2 adet 12v akünüz ve çıkışı 20v dc olan 3 adet paneliniz var. Ve siz bu cihazlarla 220v ac üretmek istiyorsunuz.
bu durumda dc-ac dönüştürücünüzün dc girişinizin kaç volt olduğuna bakın. eğer 12v giriş yapılabiliyorsa 3 paneli paralel bağlayıp şarj cihazınıza bağlayın. akülerinizi paralel bağlayıp sarj cihazınızın çıkışını bu akülere verin. dc-ac inverterinizin girişine de bu akülerin 2 ucunu bağlayın. bu şekilde sorun olmaz.

şayet inverterinize sadece 24 giriş yapılıyorise bu durumda 1 panel daha almanız gerekecektir.
ayrıca sarj cihazınızın akımınında uygunluğunu kontrol edin.

eski yorumlarımda bahsetmedim hata bende,
inverter kepenk ups kutusundan çıkarttığım elektronik yeni tiplerden, 24v
artık kaç watt muamma, aküler kuru tip bakımsız dı 3. yılında onlarında gebermesi yakındır, hatta biri şarj tutmaz oldu saf su koydum toparladı gene, biz bitti diyene dek bitmez misali,
sabah saat 11 e kadar doluyor beklemeye alıyor şarj kontrol, kısacası akü grubumda yetersiz,

3. panel tekleme kaldı bekleyecek bir süre, 4. için bütçe ayıramam bu kış sancılı malumunuz,

zaten 1 aydır kullanımda, geçen ay 360 gelen fatura bu ay 436 gelmiş, günlük tüketimim yine aynı 4.700 kwh,
sadece pc nin monitörü karşılıyor gün boyu, oda 60 watt
kısacası sinekten yağ çıkaramadım :D :rolleyes:
he bu arada LM317hvt 60v dataset inde.
3055 de var 4 adet elimde onunla sürsem çok kayıp verirmi?

dün elimde bulunan yaklaşık 60 adet 18650 lion dan 2 grup yaptım 2 adet 40a 4s bms devremde vardı B4 uçlarını boş bıraktım 12v de şarjlı matkapda deşarj edip tekrar şarj ettim sıkıntı yok dengeli bi şekilde şarj deşarj yapıyor
gel gelelim 24v ye çevirip inverter'a verdiğimde inverter hata veriyor

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri