Solar sistemler - güneş panelleri

M.KLPR

Üye
mutlaka bilen birisi vardir yardimci olabilirseniz çok sevinirim.
şimdi bizim bi bahçemiz var; içerisinde 1 adet 1.5 hp hidrofor, bir tane mini buzdolabi var. biz bu sistemi güneş paneli,akü,invertör,şarj cihazi sistemlerini kullanarak günde 4-5 saat hidroforu çaliştiracak kadar bir sistem kurmak istiyoruz yani kendi elektriğimizi üreterek çaliştirmak istiyoruz.

yardim almak istediğim konu;
kaç panel? kaç wattlik panel? kaç akü ve değeri? kaç watt invertör? solar şarj cihazi? akülerin bağlanti şekli (seri-paralel) vs. vs. aydinlatacak

bilgi verirseniz çok sevinirim kolay gelsin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Motorun gücü 1.2 kW 120 w üreten panelden 10 adet alsanız yeterli diğer bilgileri detaylı bende tam bilmiyorum hocam
Saolun hocam yorumunuz için, lakin biraz da ekonomik olsun istiyoruz. 10 panel 500 TL den 5000 TL eder daha sadece paneller bakalım nasıl halledeceğiz bunu.

Saolun hocam yorumunuz için, lakin biraz da ekonomik olsun istiyoruz. 10 panel 500 TL den 5000 TL eder daha sadece paneller bakalım nasıl halledeceğiz bunu.
Merhaba.
Zaten bu sürdürülebilir enerji ye herkes hücum edecek lakin bu ilk baştaki kurulum maliyeti korkutuyor.

Merhabalar elimde 14 adet 265 watt panel, 4 adet 200 ah jel akü, 5 kw akıllı enventer (48 volt) 60 ah ve 30 ah (24 volt) jarz aletim var bağlantı şemasina ihtiyacım var yardımcı olursanız memnun olurum WhatsApp numaram +994552832512 saygılar sunar iyi çalışmalar dilerim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri