Solar kablo

Hafiz43

Üye
Katılım
13 May 2021
Mesajlar
6
Puanları
1
Merhabalar Merak ettiğim solar kablo ile normal kablo arasındaki fark yeni güneş paneli sistemi kuracağım solar kablo olmazsa acaba ne olur malum fiyatı biraz pahalı
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Mustafa KABADAYI

Profesyonel Üye
Katılım
15 Ağu 2012
Mesajlar
1,674
Puanları
281
Yaş
36
Konum
KASTAMONU
Merhabalar.
Solar sistem kurulumlarında bu kablonun kullanılması önemlidir.
Çok sağlam yapıda üretilen bu kablolar yangına karşı ve güneş ışınlarına karşı son derece dayanıklıdır.
Solar kablo yerine bakır kablo kullanılırsa iç direnci fark göstereceğinden panellerden tam olarak verim alınamayacağı kanaatindeyim.
 

tknsyn

Onursal Üye
Onursal Üye
Katılım
27 Eki 2007
Mesajlar
1,508
Puanları
381
Solar kablolar, normal kablolara göre açık havada solar sistemlerde karşı karşıya geldikleri koşullara başarı ve kararlılıkla uzun süreler baş edebilecek bir yapıda ve tasarımda üretililirler. Diğer kablolara göre renkleri güneşten solmaz. İzolasyon seviyeleri çok daha yüksektir. Asit,baz,yağ vs. maddelere dayanıklıdır. Sürtünme aşınma dayanımı daha fazladır. Daha sıcağa ve daha soğuğa dayanıklıdır. Alev yürütmez ve zehirli gaz yaymaz. Elektrik iletimi açısından pek bir şey değişmez. Normal kablolar ile tesis kurarsanız kurulur. Solar kablo performansını mumla ararsınız.
 

Forum istatistikleri

Konular
121,364
Mesajlar
854,651
Kullanıcılar
436,865
Son üye
mutlumektup

Yeni konular

Üst