solıd state röle ile frenleme

değerli arkadaşlar solıd state rölenin tetiklemesinin ac voltla olanı varmıdır acaba?neden diye sorulursa bir fren devresinde dc voltta çok sorun yaşıyoruz.kontaktör ,röle dayandıramadık.ark olayı bizi bıktırdı.bu ark olayını yok etmek için tecrübesi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum.beslediğimiz devre 24vdc 30ohmluk bir bobin ama çok seri frenleme yapıyor.dakikada 45-50 arası bobın çekip bırakma yapıyor .saygılarımla.

AC tetiklemeli SSR ile karşılaşmadım.Ama röle üzerinden dc voltaj vererek SSR'ye yol verebilirsiniz veya frenleme için gelen sinyali dc'ye çevirebilirseniz

değerli arkadaşlar solıd state rölenin tetiklemesinin ac voltla olanı varmıdır acaba?neden diye sorulursa bir fren devresinde dc voltta çok sorun yaşıyoruz.kontaktör ,röle dayandıramadık.ark olayı bizi bıktırdı.bu ark olayını yok etmek için tecrübesi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını rica ediyorum.beslediğimiz devre 24vdc 30ohmluk bir bobin ama çok seri frenleme yapıyor.dakikada 45-50 arası bobın çekip bırakma yapıyor .saygılarımla.

Fren kontaktörü olarak LC1D32M7 Kontaktör kullan kontaktör terminalindeki 1nolu kontağa + ucu bağla 2 nolu ucu 3 nolu terminale bağla 4 nolu terminal frenenin + ucuna bağla -beslemeyi kontaktörün 5 nolu terminaline bağla 6 nolu terminali frenin - ucuna bağla ve fren bobinine ters paralel diyod bağla hepsi bu kadar.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri