sokak lambaları ve abone elektriktriği taşıma hattı

emrah_5353

Üye
arkadaşlar merhaba.benim oturduğum köyde sokak lambaları ve abone elektriği aynı kablolardan alınıyor..sokak lambalarının tek bir sensörü var.trafonun yanında..nasıl oluyorda tüm sokak lambaları aynı anda yanıyor.sokak lambalarında sensör yok..olsa bile bazıları ağaçların içinde daha önce yanması gerek..ben bu olayı çözemedim..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar merhaba.benim oturduğum köyde sokak lambaları ve abone elektriği aynı kablolardan alınıyor..sokak lambalarının tek bir sensörü var.trafonun yanında..nasıl oluyorda tüm sokak lambaları aynı anda yanıyor.sokak lambalarında sensör yok..olsa bile bazıları ağaçların içinde daha önce yanması gerek..ben bu olayı çözemedim..

Merhaba emrah_5353
sorun bir garip geldi
nasıl
sokak lambalarının bir sensörü var demişsin nasıl oluyorda hepsi bir yanıyor demişsin ??
Sokak lambalarının kendisinde sensör olabilir(emin değilim) oda çok maliyetli olurdu herhalde birtane sensör bütün lambaları yakar.
birede sokak aydınlatmaları (sensörden gelen) kendi fazına sahiptir sadece nötr ortaktır

sorunu ancak bu kadar çözebildim pek açık değil..!

çok kolay her elektrik direginde sokak lanbaları için bir faz bulunur mesala 5 telli direkte 3faz 1 notür ve sokak aydınlatma fazı bulunur buda sensör devreye girince elektrik verir (bu sensör trafo yanındadır )

sorun çözülmüştür.söyledikleriniz doğru ben sokak fazından bir abonenin elektrik aldığını sanıyordum yanlış görmüşüm...şimdi herşey tamam da ufak bir sorun var..bu motorsuz lamba denilen 160watt lık lambalardan bir tane taktım bizim sokağa fakat uzun süre yanmıyor arada 1-2 saniye yanıp sönüyor..kireçleme olabilir diyorlar..elektrik arıza 1 sokak lambası için gelir mi????

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,906
Son üye
maniacrelax

Yeni konular

Geri