Soft starter

Abilerim simenns sirus modeli soft starter ile 22 kw motor sürmek istiyorum iki sorum olacak 1.cisi motor klemensini yıldızı üçgen mi bağlamamıx gerekiyor 2. Olarak da üstünde ayar tuşları t yazan yer zaman ama altın da u yazan yer ile neyi ayarlamış oluyor um

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Abilerim simenns sirus modeli soft starter ile 22 kw motor sürmek istiyorum iki sorum olacak 1.cisi motor klemensini yıldızı üçgen mi bağlamamıx gerekiyor 2. Olarak da üstünde ayar tuşları t yazan yer zaman ama altın da u yazan yer ile neyi ayarlamış oluyor um
U yumuşak kalkış

22 kw motorda yıldızı diye söylediğiniz kısmı klaik yıldız-üçgen yol verme ile olduğunu düşünmekteyim , siz bunu kaldırıp soft starter ile yol vereceksiniz sanırım. eğer motor klemensinde birşey yapmak istemiyorsanız , klemesten çıkan uçları karşılıklı birleştirerek soft starterın çıkışına girebilirsiniz.

Merhaba, hobi bahçesindeki konteynıra 48 amper 12 v bir aku ve 300w tam sinüs invertörlü bir sistem kurdum.Tezgah altı bir buzdolabı aldım.Buzdolabı yıllık 107kw tüketiyor ve anma akımı 0.5 A. Demeraj akıminın yüksek olması sebebiyle elektrik sistemim dolabı çaliştıramıyor.Soft starter uygulaması ile elimdeki sistem ile çaliştırmam mumkün olur mu acaba? 1000w lik tam sinüs inverter ve bir akü daha ilave etmek 5bin tl civarı Sirf demeraj akımdan kaynaklı ilk calışma problemi için bu maliyet çok yüksek bu sebeple soft starter sistemi uygulanabilmesi ihtimaline yoneldim ama bu konularda bilgim yok.Yardimlarınız ve onerileriniz icin şimdiden teşekkurler.

Cevabınız için teşekkürler.Peki buzdolabına daimi ve starter kondansatörü taksam demeraj akımı için invertöre binen ilk yükü düşürebilirmiyim sizce?
Buzdolabında inverter olduğunun bilgisine nereden ulaştınız. Zaten inverterin olduğu yerde demeraj akımı olmaz . Sizin kavramlar konusunda kafanız karışık.

güzel insan, buzdolabı, buzdolabıdır, invertör de invertör. hele ki tam sinüs ise demaraja gelmez. çözüm ya buzdolabını 12 volt yapacaksın yada invertörünü kaldırabileceği yükte olanla değiştireceksin. sistemi kandırmaca çözümler geçicidir. ileride daha büyük sorunlar çıkartabilir. tamam her şey maddiyata dayanıyor ama her şeyin bir bedeli vardır. bu arada eğer deneyebileceğin bir modifiye sinüs bir invertör varsa onunla dene. modifiye sinüsler demeraja dayanırlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri