Soft starter secimi

ATESOGLU

Üye
İyi çalışmalar arkadaşlar;

fabrikamızdaki bir makinada 37 kw lık sorun yaşadığımız bir motor yerine 43 kw lık compact özellikli bir motor takacağız. panoda halı hazırda kurulu olan yıldız üçgen sistemi yerine soft starter (yumuşak yolverici) takmayı düşünüyorum, motor vakum motoru 3000 d\dk lık bu konudaki değerli önerilerinizi bekliyorum hangi marka kullansam daha iyi verim alırım ve farklı özelliklerde soft starterler varmı dikkat etmemm gereken bir ayrıntı varmı ...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Softstarter seçerken motorun kilowattından daha fazla seçmen uygun olur ayrıca ne kadar sıklıkla motorun start-stop yapması gerekiyor bu da önemli bir faktör(yolverirken ısınıyor bu ürün), bunu softstateri aldıgın yere sormalısın, bazı softstarler 3 faz sistemlerde 1 fazı direk motora vererek diğer fazları kontrol ediyorlar, 3 fazı da kontrol eden softstarterler var. Hangisi senin için uygun bunu belirlemen gerek.
Birde softstaterlarda kök3 bağlantı yapmak istersen satın alacağın ürünün kilowattıda düşmüş oluyor bu konu ile ilgili bir araştırma yapabilirsin maaliyet çok önemliyse tabi!
Büyük güçlerde siemensin Profibus modülü eklenerek softstarterini PB üzerinden start-stop yapabilir ayrıca motorun çektiği akımı, Alarm olup olmadıgını, softstarterin aktuel sıcaklıgını (ve diğer parametreleri) PB üzerinden okuyup yazabiliyorsunuz
Kolay gelsin.

Daha önce de yazmıştım, softstarter konusuda AUCOM firması nın sitesini
incelemeni tavsiye ederim. Bu firma sadece bu konuda çalışıyor, uygulamalara
göre değişik çözümleri var.

telemecanique ats serisi kullanabilirsin

arkadaşlar ilginize teşekkürederim, ben bir kaç firma ile konuşup siemens in 3rw44 kodlu ürününü almaya karar verdim. en gelişmiş modeli o. ürün elime geldiği zaman. ürünle ilgili düşüncelerimi tekrardan yazıcam iyi çalışmalar arkadaşlar....

usta sık sık açıp kapamalar için soft starter uygun değilmidir mesela 3 sn çalış 15 sn dur 24 saat boyunca böle olacak ısınırmı diyorsunuz

Tersine oyle cok sık dur kalk yapacaksa softstarter kontaktörden daha iyi ama yaptığın iş nedir,
mesela konveyör ise örnegin manyetik clutch kullanılarak daha farklı çözümler ile sistemin ömrü uzatılır ve Bakım giderleri düşer.

motorun vibratör olarak görev yapıyor hocam.

sayın ateşoğlu abb pst serisini tavsiye edecektim ama siz siemensde karar kılmışsınız.aldığınız ürünün kalitesi kadar satışl sonrası servis hizmetide çok önemlidir.bunuda abb çok iyi organize etmekte.bilgilerinize..

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri