Soft starter ile yol verilen motora akım trafolu termik koruması

Mnxc

Üye
merhaba, eaton soft starter ds7 ile sürülen bir motora akım trafolu termik koruma yapmanin faydası olur mu?

Akım trolu termik korumalarinda malzeme seçimi ve hesaplar hakkında bilgiye ihtiyacım var.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yumuşak yolvericinin aşırı akım koruması yoksa elbette faydası olur da niye motor koruma şalteri veya termik röle kullanmayı düşünmüyorsunuz?

yumuşak yolvericinin aşırı akım koruması yoksa elbette faydası olur da niye motor koruma şalteri veya termik röle kullanmayı düşünmüyorsunuz?
100 amperden sonra maliyetleri büyük bir ivme kazaniyor. Mevcut panolar bu sekilde yapılmış ancak benim akım trafolu sistemin hassasiyeti konusunda endişelerim var. Akım trafo oranlari -termik ayar sahası ve motor değerlerinin harmanlanmasi gerekiyor. Yük fark etmeksizin zaten termik secimi tek başına hala bir muamma iken ( 1.2 1.4 0.8 katı) araya birde akım trafosu değişken enerji yapisi( soft starter) girince bu termikden fazla şeyler bekliyormuşum hissi uyanıyor panolara bakinca.

Büyük akımlar için,hazır akım trafolu termik-
ler var.Kendim yapmak istiyorum diyorsanız,
x5 akım trafosu,2,5-5 akım termik sınıf 10a,10 va,n>10,Cl 3 ( varsa Cl 1 ) kullanma-
nız gerekir.Makinanız ağır yol alan bir tipse
termik sınıfını 20 veya 30 olarak seçmelisiniz
Simens termiklerin bazıları sınıf seçmeli.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri