Soft Starter Deneyimli arkadaşlar?

- Klas,termiğin cevap süresi.Fanlar,ağır tahrik sınıfındadır.Klas,20 veya 30 yapılır,
- Ie,startta müsaade edilen akım artışı.No-
minal akımın katı olarak.3-4-5 olabilir,
- Üstteki t,yolverme süresi.20 sn. olabilir,
- U ,Start gerilimi yüzdesi.Fanlar için 60-
70 olabilir,
- Alttaki t , duruş rampa süresi.
- Kablonun, 70 mm² olması gerekirdi.Öy-
le yapılması iyi olmuş,
- Aslında,softstarterli bile olsa,emişte klepe ( otomatik tercih ) olması gerekir.
Pnömatik / hidrolik pistonlu bir uygula-
ma yapmanız gerekir,
- Yolvericiniz,dahili bypaslı ve korumalı
tiptir.
Hocam çok teşekkür ederim ama ağır şart okey ama bu kadar yukseltirsem kalkış süresini termigi kesin attırır ki denedim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Hangi termiği ? Klas 20 dediğimiz,kendi
termiği zaten !Daha kısa sürede giriyorsa
sorun yok zaten.Birde,klas 30 u deneyin.

Hocam siemensin bu serilerinden bende kullanıyorum bildiğim kadarıyla üstündeki bu parametreler ilk start ve yol alma için kullanılıyor ve sizin kalkışta bir sıkıntınız gözükmüyor . 132 kw 3000 devir fan kaldırıyorum ama 250kw 'lık sirius kullanıyorum , kalkışta 1100 A seviyelerini görüyor yol aldıktan sonra 150A civarı çalışıyor yüke göre değişiyor 3 aşağı 5 yukarı , mesela ilk başlarda kaldıramıyordum fanı siemens yetkilisi 60s süre öneriyor ama bu süreye bişey dayanmaz gibime geliyor ya da başka ayarları da vardır

Hocam siemensin bu serilerinden bende kullanıyorum bildiğim kadarıyla üstündeki bu parametreler ilk start ve yol alma için kullanılıyor ve sizin kalkışta bir sıkıntınız gözükmüyor . 132 kw 3000 devir fan kaldırıyorum ama 250kw 'lık sirius kullanıyorum , kalkışta 1100 A seviyelerini görüyor yol aldıktan sonra 150A civarı çalışıyor yüke göre değişiyor 3 aşağı 5 yukarı , mesela ilk başlarda kaldıramıyordum fanı siemens yetkilisi 60s süre öneriyor ama bu süreye bişey dayanmaz gibime geliyor ya da başka ayarları da vardır
Hocam bu seri ile ilgili tecrübeli iseniz özelde. Numaranızı atar mısınız danışmak isterim
Hangi termiği ? Klas 20 dediğimiz,kendi
termiği zaten !Daha kısa sürede giriyorsa
sorun yok zaten.Birde,klas 30 u deneyin.
Soft bağlı motor koruma şalteri atıyordu hocam kalkışı uzun tuttuğumda

Hocam bu seri ile ilgili tecrübeli iseniz özelde. Numaranızı atar mısınız danışmak isterim

Soft bağlı motor koruma şalteri atıyordu hocam kalkışı uzun tuttuğumda
hocam çok tecrübem yok deneyerek yapıyorum zaten fan kalkış yapıyorsa soft ile ilgili birşey yapılabileceğini düşünmüyorum , geriye kalan sebepleri fan klepesi olur yaprakları olur küçük gelme durumu olur ustalarımız söylemiş zaten. Peki fanın etiketi var mı onuda paylaşırmısınız

hocam çok tecrübem yok deneyerek yapıyorum zaten fan kalkış yapıyorsa soft ile ilgili birşey yapılabileceğini düşünmüyorum , geriye kalan sebepleri fan klepesi olur yaprakları olur küçük gelme durumu olur ustalarımız söylemiş zaten. Peki fanın etiketi var mı onuda paylaşırmısınız
Hocam fan motor etiketi var ekde 12500 M3
1400 mss

Evet arkadaşlar öncelikle yardımcı olanlar için çok teşekkür ederim sorun fanin emisine manuel kollu klape takılarak ve yarı kısarak 164 Amperde. 95 ampere düşmüştür
IMG-20210531-WA0003.jpeg

Daha öncede belirttiğim gibi sorunun kalkınma ile bir alakası yok. Sorun güç yetersizliği. Vanayı niye fazla kıstınız %30 kısılmada nominal yükün altına inmiş olursunuz bu sistem için yeterli ise bence sorun yok demektir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri