Sodyum buharlı ampül ateşleme sorunu

İyi günler herkese.Benim kafama takılan bir sorum var.400 watt sodyum buharlı ampül ve 400 watt balast aldım.balastın 1-2 kısımlarına elektrik,3-4 kısımlarına ise ampül girişini bağladım.Yalnız fişi prize taktığım zaman çok güçsüz mavi bir ışık çıkıyor ve ampül tam anlamıyla yanmıyor.:confused: bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz???Bu işlerden tam olarak anlamadığım için sorunun balastta mı yoksa ampülde mi olduğunu kestiremiyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ateşleme sorunu var gibi görünüyor ateşleyici balastla birliktemi yoksa ayrımı...

balast ın üzerinde bağlantı şeması var ona göre bağlarsanız yanar artı burda inginatör(starter) birde kondansatör olması lazım diye düşünüyorum balast üzerindeki şemayı buraya aktarırsanız yardımcı olurum

inginatör ateşlemediğinde çok düşük olarak yapar değiştirin balans giriş ve çıkışlarını kontrol edin ayrıca temas etmeyen kablo varmı bakın

İyi günler herkese.Benim kafama takılan bir sorum var.400 watt sodyum buharlı ampül ve 400 watt balast aldım.balastın 1-2 kısımlarına elektrik,3-4 kısımlarına ise ampül girişini bağladım.Yalnız fişi prize taktığım zaman çok güçsüz mavi bir ışık çıkıyor ve ampül tam anlamıyla yanmıyor.:confused: bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz???Bu işlerden tam olarak anlamadığım için sorunun balastta mı yoksa ampülde mi olduğunu kestiremiyorum.

Mrb: sodyum buharlı balastların 3 çıkışı vardır. 4 klemensli çıkış var ise dikkatli incele bir klemens gövdeye baglıdır. balastın ve ignetörün üzerinde şeması vardır,uygularsanız calışacakdır.kısaca acıklamak gerekir ise: faz balastın giriş ucuna bağlanır. orta uç ateşleyicinin orta uçuna gider balastın çıkış ucu ise lambaya girilir,lambanın cıkış ucu ile ignetörün cıkış ucu nötr'e verilir. ignatörün giriş ucu ise

inginatör bağlamamışın ateşleyici yok bağlarsan düzelis

Cıva buharlı lambalarda ignitör ve starter gerekmez. Kullandığınız ampul metal halide ampul ise ignitör ve starter gereklidir. Bunlar olmazsa metal halide ampul çalışmaz... Cıva buharlı lambalarda balast yeterlidir. Ampul 250 vatt ise 250 vatt balast gerekiyor. Ampul 125 vatt ise 125 vatt balast gerekiyor. Ampul ve balast birbirine denk değilse vatt değeri yüksek olan düşük olanı bozar...

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri