Soğutucu Chiller Sisteminde Gaz Kaçağı

Salim

Üye
Kıymetli sanatkar arkadaşlarım önce ramazanınız mubarek olsun.şu anda bir çok kere başıma gelen sıkıntı yine geldi.100.000 k.kalorilik bir chiller var kalıp suyu sogutuyor.sisteme gaz şarjı yapıyorum.gaz iki gün demeden kaçıyor bu paralelde kompresörün yaglama yagıda eksiliyor.igne iplik gaz kaçagı aramaktayım bulamıyorum.bu eksilen yag bir yerden çıkması lazım diyorum oda görünmüyor. korktugum şuki acaba eşanjördemi kaçak var.işin enteresan tarafı eşanjörüde borulu tip olarak sisteme sıfır olarak yaptırıp yeni taktım.takarken içinde basınçda vardı.başka heryere gerek köpüklü gerekse dedektörle baktım sonuç yok.bir fikri olan varsa memnun kalacagım şimdiden teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kıymetli sanatkar arkadaşlarım önce ramazanınız mubarek olsun.şu anda bir çok kere başıma gelen sıkıntı yine geldi.100.000 k.kalorilik bir chiller var kalıp suyu sogutuyor.sisteme gaz şarjı yapıyorum.gaz iki gün demeden kaçıyor bu paralelde kompresörün yaglama yagıda eksiliyor.igne iplik gaz kaçagı aramaktayım bulamıyorum.bu eksilen yag bir yerden çıkması lazım diyorum oda görünmüyor. korktugum şuki acaba eşanjördemi kaçak var.işin enteresan tarafı eşanjörüde borulu tip olarak sisteme sıfır olarak yaptırıp yeni taktım.takarken içinde basınçda vardı.başka heryere gerek köpüklü gerekse dedektörle baktım sonuç yok.bir fikri olan varsa memnun kalacagım şimdiden teşekkür ederim.
Sistemde gaz kaçağı yoksa tıkanma var.

sistemde tıkanma yok.drayeri yeni degiştirdim ve şüpelendim baktım tertemizdi..işin enteresan tarafı bir gün boyunca bazen iki gün verdigim gaz kaçmıyor. sistemi iki gün stop etsem bakıyorum sistemde gaz azalmış.

Chiller toplama bir cihazmı cihazınızın resmini eklermisiniz. Gaz gidiyorsa mutlaka kaçak var yerini bulmak lazım. en başta olası noktalar flanşlı birleşimler ve kaynak noktalarıdır. evaporatörün yeni değiştiğini söylemişsiniz. eğer evaporatörden su yavaş dönüyorsa içindeki su donacaktır. donduğu için kaçak olmaz ama cihazı durdurduğunuz anda evaporatörün sıcaklığı yukselır ve buz erir basıncında yükselmesiyle kaçak hızlanır.

Dış ortamda yeterli kaçak araması yaptığınızdan eminseniz büyük ihtimal sorun evaporatörde olabilir. Hem yağlanma görmüyorum diyorsunuz buda buna işarettir.

Kolay gelsin iyi çalışmalar

bilgileriniz için teşekkür ederim..

Aynı durumu bende yaşadım evaparatörde çıktı, kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri