Soğuk oda kompresör buz tutuyor

Dostum, superheat değerin 10K olsa, buharlaşma sıcaklığın -26-27 derece olduğuna göre dönüş borusunun sıcaklığı yaklaşık -17-18 olmalı. Bu durumda dönüş borusunun karlanması, buzlanması gayet normal. Önemli olan gövdede buz olmaması. Eğer karterde gözetleme camın varsa bak bakalım yağda köpüklenme var mı? Varsa endişelerinde haklısın likit geliyor, yoksa sistemin gayet iyi çalışıyor. Boşuna kurcalama düzgün çalışan cihazı, derim..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Gözetleme yok abi. Ama uzun vadede karlanma olacak gibi. Hafif suan buzlar iç evapta. Ama belki 1 sene sonra birikip büyüyecek. Kontrol edecem ara ara. Kompresörun donmasi beni rahatsız etti aslında. Ama sorun olmaz diyosun. Basınçlar iyimi suan

Bu kompresörün emiş hattında mutlaka likit tutucu olmalı.

Bir soğuk oda farklı şartlar altında çalışabilir. Bu durum evaporatördeki likit miktarını değiştirebilir. Bu nedenle emniyet amacıyla likit tutucu olsa en azından karlanma önlenebilir.

Eski bi sistem abi. Belki 15 seneden fazla. O zamanlar varmıydi likit tutucu yada maliyetten mi kistilar bilmiyorum

Selamünaleyküm ustaların hayırlı işleriniz olsun -15 derecede çalışan şok dolabi cihazın kompresoru bu şekilde buz tutmuş sizce sorunu nedir teşekkür ederim
Selamünaleyküm ustaların hayırlı işleriniz olsun -15 derecede çalışan şok dolabi cihazın kompresoru bu şekilde buz tutmuş sizce sorunu nedir teşekkür ederim

En azından gaz cinsi ile basinclari bilmekte fayda var. Hem emis hem basma.

Defrost düzgün calisiyormu, evap üzerinde buzlanma varmi, defrost neye göre çalışıyor sıcaklığa goremi süreye goremi gibi bilgiler gerekiyor.

Eski bi sistem abi. Belki 15 seneden fazla. O zamanlar varmıydi likit tutucu yada maliyetten mi kistilar bilmiyorum
Dostum kolay gelsin. Evapta yoğun bir karlama varsa dönüş borusu kompresöre kadar karlama yapabilir. Sistemdeki gazın çoğu evapta likit halde olduğunu gösterir. Şu haliyle sistem dört dörtlük olmasada ihtiyacı karşılayacak kadar verimli çalışıyor gibi. Evapta ki karlanma illaki olacak. Defrost parametrelerini düzenleyip takip ederek sorun çözülemese de en azından hata çemberini daraltırsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri