Soğuk oda Elektrik Panosu

Hepinize merhaba ustalarım.Bu sektörde yeniyim.Soğuk odaların elektrik panosu devresi hakkında bilgi edinmek istedim.İnternette araştırma yaptım birşeyler bulamadım bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmisiniz?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hepinize merhaba ustalarım.Bu sektörde yeniyim.Soğuk odaların elektrik panosu devresi hakkında bilgi edinmek istedim.İnternette araştırma yaptım birşeyler bulamadım bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmisiniz?
Pano rezistansı belki işinizi görebilir . Harici tip kesici panellerinde bunları kullanıyoruz rutubetten korunmak için . Ama sizin sorunuz biraz daha farklı . Belki geri kalan kısım içinde pano IP kodlarından faydalanebilirsiniz . Ne dersin bu hususta @sami inci üstadım ?

Anlatmak istediğim panonun elektrik devresi.Misal çalıştığım yerde pano içinde 3 tane kontaktör var bu kontaktörler nedir ne işe yarar bunları soruyorum

Orada çalışan hangi cihazlar varsa ,onlara
kumanda ediyor olmalılar.

Anlatmak istediğim panonun elektrik devresi.Misal çalıştığım yerde pano içinde 3 tane kontaktör var bu kontaktörler nedir ne işe yarar bunları soruyorum

Panoda kullanılan elemanların ne olduğu ve ne işe yaradığı sorusuna cevap verebilmek için, sistemin ayrıntılı çalışma senaryosunu bilmeli veya projesini görmek gerekir.

Temel soguk oda elemanlari sunlaedir.

1- kompresor
2- defrost rezistanslari ve kapi rezistansi
3- fanlar

Bu 3 kontaktor genelde bunlari kontol eder.

Cihazdan cihaza elektriksel semalar degismektedir. Cok temel senaryo derseniz anlatirim.
Serkan bey dediğinizi kontrol ettim ve aynı yazdığınız gibi.3 kontaktör var 1i komp. Diğeri fan diğeri rezistanslara gidiyor şemalarını kafamda çıkardım teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri