Sn. Atilla Yunusoğlu'nun kitabında bir konu??

ZE_dere

Üye
Görselde eklediğim konuda (inşallah eklenir mobil uygulamadan deniyorum) madde 21 i tam olarak açıklayacak bir arkadaş, abi,abla var mıdır?
IMG_20191205_144802.jpeg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Karayollari ptt ddy vb. Gecislerde paralel olarak kesmesi gerektigini zorunlu hallerde iSe anma akimana istinaden acıları belirmiş 65 derece ve 45 derece paralellikte kesebilir max. Demiş kural bildiğim kadarıyla direk yatayda toprak üstü boyu + 2 metre yükseklik gecise gore 13.5 mt 9 mt. Vs olarak belirtmis kitapda diye hatirliyorum

Karayollari ptt ddy vb. Gecislerde paralel olarak kesmesi gerektigini zorunlu hallerde iSe anma akimana istinaden acıları belirmiş 65 derece ve 45 derece paralellikte kesebilir max. Demiş kural bildiğim kadarıyla direk yatayda toprak üstü boyu + 2 metre yükseklik gecise gore 13.5 mt 9 mt. Vs olarak belirtmis kitapda diye hatirliyorum
kitapta yazanın aynısını yazmışsınız :) nedenini sormuştum ama öğrendim teşekkür ederim yine de yazdığınız için. Merak eden olursa açıklayayım. ddy de raylar dönüş iletkeni olduğu için hat gerilimi yerine 2000A gibi bir kısadevre akımı sınırı verilmiş ve açı da en az etki noktası olması için en fazla 45 derece belirlenmiş.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri