SMPS modül kartı çarpıyor

Ben de benzer HP beslemesiyle uğraştım farkettim ki çıkışta yük olmayınca çıkış gerilimi artıyor ve bu artış hem ledi hem zeneri bozuyor. Aynı hataya düşmeyin.

Yukarda bahsettiğim led ve diğer sorunlar, 16 volt zener takmamla bitti. Şu an 15 volt veriyor. Ama akımı 32 volttaki gibi 650 ma veremiyor. 200ma civarı.Yani iş yattı.
Benim anladığım nokta şu. Smps için toroid şart. Tamam.
Geri dönüş için zener ve opto ona da belki tamam.
Neden bu iş için çip kullanıp ta kare dalganın pwm ini ayarlayarak voltaj kontrolü ile yapıyorlar ki.

Şu igbt denen mosfet yerine 600volt üzeri bir iki güç transistörü ile yapılsa Elektromanyetik kirlilik olmazdı. (kare dalga emi ve rfi üretir) Bu nedenle, güç kaynağımda ben kare dalga istemiyorum.
Sinüs dalga ile olmuyormu bu güç kaynağı?

Yukarda bahsettiğim led ve diğer sorunlar, 16 volt zener takmamla bitti. Şu an 15 volt veriyor. Ama akımı 32 volttaki gibi 650 ma veremiyor. 200ma civarı.Yani iş yattı.
Benim anladığım nokta şu. Smps için toroid şart. Tamam.
Geri dönüş için zener ve opto ona da belki tamam.
Neden bu iş için çip kullanıp ta kare dalganın pwm ini ayarlayarak voltaj kontrolü ile yapıyorlar ki.

Şu igbt denen mosfet yerine 600volt üzeri bir iki güç transistörü ile yapılsa Elektromanyetik kirlilik olmazdı. (kare dalga emi ve rfi üretir) Bu nedenle, güç kaynağımda ben kare dalga istemiyorum.
Sinüs dalga ile olmuyormu bu güç kaynağı?

Switchmode un pwm in mantigi bu. Kare dalga ile olmasi. Bu is sinus ile olmuyor malesef.

Ben de benzer HP beslemesiyle uğraştım farkettim ki çıkışta yük olmayınca çıkış gerilimi artıyor ve bu artış hem ledi hem zeneri bozuyor. Aynı hataya düşmeyin.
Bunun mantigi nedir? Nasil yuk olmayinca votaj artip led ve zeneri bozuyor?

Yazıcıda her açılıp kapanmada motorlar aktif oluyor beslemeyi deşarj ediyor. Ama dışarıda beslemeyi denerken yük koymayinca kond boşalmadigindan voltaj birikip artıyor.

C7 şase beko TV leri hatırla kond bosaltmadan vertikal entegresini değiştirince yine yakıyordu.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,836
Son üye
oguzhankonak

Yeni konular

Geri