Smps hakkında

WattMan

Üye
Herkese hayırlı günler dilerim.
Dil konusu ciddi anlamda canımı sıkmakta , bir bilginin insanın kendi diliyle aktarılması büyük nimet.

Son zamanlarda Smps'e merak saldım ve kendime uygun 12v 5a çıkışlı bir smps yapma yolunda adım attım, lakin Smps ile ilgili türkçe kaynak oldukça az , az derken türkçe kaynaklar var fakat ya orta seviyeli yada oldukça ileri seviyeli kaynaklar çoğu (Teorik) olarak bulunuyor , Sormak istediğim sıfırdan uygulamalı neyin ne olduğunu anlatan bu bağlantı şu ise yarıyor şunu şu yüzden buraya bağladık gibi detaylı ve uygulamalı bir kaynak mevcut mu.

Çok devre şeması mevcut fakat bana göre mantığı kavramak önemli olan çünki mantığı kavrayamadımı başkasının devre şemasını kopyalamaktan başka birşey yapılmaz yani kendi devremizi basitde olsa tasarlayamayız, Smps çalışma mantığını biliyorum lakin detaylı bir bilgi veren kaynak mevcut mu.
Teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
@WattMan öncelikle smps mantığını kavramaya çalışmak güzel. Bir şeyleri kopyalamayip kendi çabalarınla bir şeyleri yapmanida taktirle karşılıyorum. Türkçe kaynaklar gerçekten çok az ve seninde dediğin gibi ya çok abartı ya çok basit. Yanlız biz Türklerin yaşadığımız coğrafyadanmidir bilmiyorum yapılanı yapma istegimizde bir başka konu günümüzde 12v 5a trafolar yaklaşık olarak 40tl civarındadır. Amacim seni vazgeçirmek degil elbette ama illa smps diye tutturduysan önce smps trafolarinin nasıl sarıldığıni nasıl sarabilecegini arastirman lazım. Gerisi zaten kendiliğinden gelir. Birde bu smps trafolarinda ben iyiyim tamamdır dediğinde bana ulaş sana bol bol iş yollayabilirim saygılar

@WattMan öncelikle smps mantığını kavramaya çalışmak güzel. Bir şeyleri kopyalamayip kendi çabalarınla bir şeyleri yapmanida taktirle karşılıyorum. Türkçe kaynaklar gerçekten çok az ve seninde dediğin gibi ya çok abartı ya çok basit. Yanlız biz Türklerin yaşadığımız coğrafyadanmidir bilmiyorum yapılanı yapma istegimizde bir başka konu günümüzde 12v 5a trafolar yaklaşık olarak 40tl civarındadır. Amacim seni vazgeçirmek degil elbette ama illa smps diye tutturduysan önce smps trafolarinin nasıl sarıldığıni nasıl sarabilecegini arastirman lazım. Gerisi zaten kendiliğinden gelir. Birde bu smps trafolarinda ben iyiyim tamamdır dediğinde bana ulaş sana bol bol iş yollayabilirim saygılar
Bende smps cihaz tamiri yapıyorum. bazen öyle cihazlar geliyor ki üzerindeki yanan parçayı değiştirip yenisini taksam 40 tl üzeri tutuyor. onun için yapmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Pey
@WattMan insanlarda oluşan 5 krş malzeme takıyorlar 100 lira istiyorlar mantığı değişmediği sürece bu işler biraz zor ne yazikki....

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri