Smps adaptör yük çekince voltaj düşüyor.

Smps adaptör yük çekince voltaj düşüyor.?
adaptör 12 v 1a
12v 600ma bir kamera taktığımda voltaş 3v veya 6 v düşüyor sebebini bulamadım.
bilgisi olan varmıdır.

Kondastörlere de sıkıntı yok
optokuplör sıkınyı tok

Smps adaptör yük çekince voltaj düşüyor.?
adaptör 12 v 1a
12v 600ma bir kamera taktığımda voltaş 3v veya 6 v düşüyor sebebini bulamadım.
bilgisi olan varmıdır.

Kondastörlere de sıkıntı yok
optokuplör sıkınyı tok

Taktiğin kamara da kısa devre olabilir kamaranın sağlam olduğunda emin olmak için kamarayı başka adaptore tak dene
Başka kamara yada başka bir cihazı adaptore bağla eyer voltaj duşmese taktiğin kamaran bozuktur demeki voltaj düşerse adaptorun bozuktur ya yeni adaptör al dene yada adaptörü tamir edersin

Kablo mesafesi nedir ?
Çok uzun mesafelerde kullanıyorsan sıkıntı oluşturabilir.

ilgin için teşekkurler.
kablo mesafesi çok kısa 8 cm filan ,normalde yapmıyor adaptör arızalınca oluyor.
hiç gelmese sıkıntı yok ama adaptore yuk binince 12 den 3-6 volt arasına düşüyor hatta kesiyor.
boyle 200 adet kamera besliyorum yeni adaptor masrafı yerine içindeki elemanı değiştirmek istiyorum.

ilgin için teşekkurler.
kablo mesafesi çok kısa 8 cm filan ,normalde yapmıyor adaptör arızalınca oluyor.
hiç gelmese sıkıntı yok ama adaptore yuk binince 12 den 3-6 volt arasına düşüyor hatta kesiyor.
boyle 200 adet kamera besliyorum yeni adaptor masrafı yerine içindeki elemanı değiştirmek istiyorum.

Senin anlatımına bakılırsa kameraların birinde kısa devre var gibi ya da kablo bağlantılarından kısa devre vardır bunları iyicene kontrol et adaptör yanmasın diye bazı firmalar adaptörleri korunmalıdır kısa devre olunca adaptör kendini korunmaya alıyor olabilir böylece adaptör yanmaz

Soğuk lehim dende kaynaklanabilir
Elektronik bilgin varsa adaptörü kontrol et yapabilirsen iyi kolay gesin

Son düzenleme:
Beslemede çokus geri beslemeden olabilir. Optoyu ve tl 431 degistir. Kondansitorleride degistir. Devamli yukte oldugu icin kond sismemisse icten kuruma yapmis olabilir
Direkt degistir

Şu adaptörün içi açılmış görselini eklermisiniz?

Devreyi görelim. Adaptör değiştirdiğinizde düzeliyor anladığım kadarıyla. Durum böyle ve sorun adaptörde ise kontrolcüyü tesbit edip feedback devresi ve kontrol şeklini görmemiz lazım. Çıkış voltajı kontrolü feedback devresi üzerindeki bir parça arızası nedeniyle kontrol edemiyor olabilir.

Görmeden bir yorum yapamıyorum.

ilginiz için teşekkurler
Beslemede çokus geri beslemeden olabilir. Optoyu ve tl 431 degistir. Kondansitorleride degistir. Devamli yukte oldugu icin kond sismemisse icten kuruma yapmis olabilir
Direkt degistir
ilgin için teşekkurler.
evet kondastorler kuru idi ama degerleri iyi. onları değiştirecem

Ekli dosyalar

• arızalı12v1a.jpg
    arızalı12v1a.jpg
    349.7 KB · Görüntüleme: 205
Ne yapayim bilgim cok degil actim kondastorleri elimi islatacak vadar sivi yoktu ama devrede voltajlari normal. onlarida yenisini taktim olmadi olma :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri