Smd Malzeme Sökümü

canerland

Üye
Smd Malzeme Sökümü konusunda hangi havya istasyonunu önerirsiniz acaba? Bu işle uğraşan ustalardan tavsiyelerini iletirse iyi olur.

usta havya istasyonu ile smd parçaları sökmek zor olmaz mı ben genelde sıcak hava tabancası kullanırım şayet bu konuda yardım ve marka istersen yardımcı olmaya çalışırım saygılarımla

Havya istasyonu derken sıcak hava tabancası ve havyası olan modeller var onu kastedmiştim aslında.Bu konuda yardımcı olursan sevinirim.Hangi markalar daha çok kullanışlıdır?

tek kelimeyle metkal ya da weller derim bunların üzerinde üfleme de var

eski çalıştığım firma elektronik kart üretimi yapıyordu ve ordaki bütün havyalar weller markaydı.tavsiye ederim ama uçları biraz pahalıdır.

Weller kullanmanızı tavsiye ederim

bu konuda profesyonellere hitap eden firmalardan bazıları
esman elektronik
3s elektronik
sinerji grup
google dan aratabilirsiniz.

hayva weller yada ersa olabilir,sökme konusunda senin için hız önemli ise sıcak hava tabancası ile sökebilirsin.sıcak hava tabancası sökmek istemediğin malzemeleride sökebilir dikkatli olman gerek.
diğer bir yoluda havya ile ısıtıp cımbızla sökmek kolay gelsin

200Tl civarı smd eleman lehimlemek ve sökmek için havya tavsiyesi rica edebilir miyim acaba Teşekkürler

smd malzeme sokmek yapilacak işe gore havya seçilmelı :)şimdı buda nerden çıktı dıyeceksınız maddıyatı gozonune almazsak ben lazer havya derım tabii kullanımıda farklı ben ilk kullandığımda arkadaşlar gülecek ama isinmasını beklemıştım:)

smd malzeme sokmek yapilacak işe gore havya seçilmelı :)şimdı buda nerden çıktı dıyeceksınız maddıyatı gozonune almazsak ben lazer havya derım tabii kullanımıda farklı ben ilk kullandığımda arkadaşlar gülecek ama isinmasını beklemıştım:)

infrared havya demek istediniz heralde. lazer ile infrared farklı teknolojiler

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri