Smd malzeme hakkında yardım

Screenshot_20200730-154955_OneDrive.jpg

Merhaba arkadaslar;

Laptopumun dc jack yere duserek kiriliyor geriye dogru kaciyor ve dolayisiyla arkadaki ubp201212T-800-Y-N malzeme kodlu 2 smdyide koparip kaybediyor.

Simdi bu malzemeyi cok arastirdim fakat hic biryerde bulamadim. Buna es deger olarak tavsiyeler oldu . Acaba sizinle paylasacagim degerler ile tavsiye edilen malzemeyi kullanabilir miyim ?

Ubp201212T 800-Y-N degerleri
  • Family:
    UPB
  • Impedance:
    80 Ohm
  • Maximum DC Current:
    6 A
  • Maximum DC Resistance:
    20 mOhm
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
  • Test Frequency:
    100 MHz
  • Tolerance:
    25 %
Tavsiye edilen malzeme
Screenshot_20200730-155527_Chrome.jpg

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200730-155527_Chrome.jpg
    Screenshot_20200730-155527_Chrome.jpg
    178.9 KB · Görüntüleme: 6
Elinizde anakartlar varsa aynı yerinden çıkarıp takın kullanın, elinizde yoksa tanıdık veya en yakın bilgisayar tamircisine gidip durumu kısaca anlatın 5 10 lira karşılığında temin edin.

Pw Jack in tam arkasındaki Ferit bobinlerden ise semaya göre öyle gözüküyor bunları bir tel ile atlatıp kullanabilirsin

Pw Jack in tam arkasındaki Ferit bobinlerden ise semaya göre öyle gözüküyor bunları bir tel ile atlatıp kullanabilirsin
Evet ustam dc jack in arkasinda 2 ferrit bobin. Tel ile atlatip kullansam sikinti yasamam degilmi

Bunu tasarlayan mühendis boşa koymamış illaki bir işe yariyordur ama şimdiye kadar birçok kez iptal ettim birsorun olmadı
Bence tel çek gitsin yada watli düşük mini ohm seviyesinde direnç varsa yerine tak iş görür tel çirkin durur dersen attığın parçanın 20mohm değeri varmış 20den düşük olsun iş görür bence

Biz bu sisteme π filtre diyoruz. ( Pİ )

Bu sistem guc kaynagi tarafindan gelecek olan paraziti filtre ederek sistemi daha düzgün beslenmesini sagliyor.

Kisa devre etseniz calismaz mi calisir. Ama sorun yasamayacqginizin garantisi olmaz.

Daha fazla detay icin arastirabilirsiniz.

Screenshot_20200802-005230.png

Biz bu sisteme π filtre diyoruz. ( Pİ )

Bu sistem guc kaynagi tarafindan gelecek olan paraziti filtre ederek sistemi daha düzgün beslenmesini sagliyor.

Kisa devre etseniz calismaz mi calisir. Ama sorun yasamayacqginizin garantisi olmaz.

Daha fazla detay icin arastirabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 66728

Orjinal adaptör un içinde de tekrar var bu filitre anakart üzerinde de mevcut iki tane filitre ne için yapılmış olabilir birde adaptör kablosunda Ferit nüve var parazit kirsin diye

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri