smd diyot yardım

elimde bozulan smd diyot var üzerinde yuvarlak içinde dn yazıyor yanında340 altında 10A bunu eskişehirde bulamadım buna tekabil eden normal diyot nedir bunu nasıl buluruz

budiyotun eşneligini nasıl bualabilirm arkadaşalr yardım etmek isteyen yok mu

Moderatör tarafında düzenlendi:
tyıldizak ustam 10A o anlama geliyor aynı diyotun üstünde yazan 340 ne anlamda acaba bunun günümüz diyotlarından atıyorum 1n 4001 gibi yerine kualanacagım diyot nedir onun nasıl bulabilirm

Devredeki kullanım amacını tespit ederek bu bilgi doğrultusunda seçim yapmanız gerekir.

olay çözülmüştür teşekürler herkese ama pek bir sey anlamdım interneten buldugum ersin elektronige tel actım olayı anlatım o da 1n5882 diyotur dedi karsılıgı aldım taktım olay cözüldü herkese teşekürler kolay gelsin

Merhaba arkadaşlar,

Tunel diyot serisi hangisidir acaba?

Saygılarımla

Merhaba Arkadaşalar,

Tunel diyot çeşitleri, serisi hakkında bilginiz var mı? Daha önce alıp kullanan?

1n5408 kullan en yakın değer radarda olması lazım veya iki adet paralel kullan yer varsa

Merhaba Arkadaşalar,

Tunel diyot çeşitleri, serisi hakkında bilginiz var mı? Daha önce alıp kullanan?

tünel diyot denilen varikap diyot değılmı kapasıtesı voltaja gore değişen

Cevap için teşekkürler. Fakat verdiğin örnek oldukça farklı. 3 Amper silisyum. Onu da kullandım.

Tunel diyot (Esaki diyodu) negatif direç etkisi gösteriyormuş. Yani kazancı yüksekmiş :)

Germanyum olanları da daha düşük voltajlarda iletime geçer. ortalaması 500 mV. Ayrıca hızları 1 gh'den yüksek.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri