SMD direnç!?

kndmrefe

Üye
Resimdeki SMD direnç hakkında bilgisi olan var mı? 1 ve 8 rakamları okunuyor sadece! Değeri nedir tam olarak!?
IMG_20220501_120236.jpg

Bu bir acer al1916w as modelinin power'i!
R819 daki direnç! Değerini okuyamadım!
Resimdeki SMD direnç hakkında bilgisi olan var mı? 1 ve 8 rakamları okunuyor sadece! Değeri nedir tam olarak!?
IMG_20220501_120236.jpg

Bu sitede kartın aynısı var! Resimde okumaya çalıştım ama resim kalitesi o kadar iyi değil ve okuyamadım!
https://monitor.net.ru/forum/threads/258295/

Ekli dosyalar

• IMG_20220501_130013.jpg
    IMG_20220501_130013.jpg
    186.2 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Resimdeki SMD direnç hakkında bilgisi olan var mı? 1 ve 8 rakamları okunuyor sadece! Değeri nedir tam olarak!?Ekli dosyayı görüntüle 87267

Bu sitede kartın aynısı var! Resimde okumaya çalıştım ama resim kalitesi o kadar iyi değil ve okuyamadım!
En işine yarayacak rakamlar olan bir ve üçüncü rakamlar yerinde duruyor.
Screenshot_20220501-132935_Google Go.jpg

Böyle bir direnç olabilir mi? 178 değeri gibi bir değer okudum sanırım. 1.7G yapar bu da?!?

Resimdeki SMD direnç hakkında bilgisi olan var mı? 1 ve 8 rakamları okunuyor sadece! Değeri nedir tam olarak!?Ekli dosyayı görüntüle 87267

Benim düşüncem bu direnç ohm katlarında giga ohm olmaz olsada böyle patlamaz 1R8 olabilir 1K8 olabilir sadece bir tahmin

10r sigorta direnç, dirence fazla takılma pcb nin yanındaki smd malzemeleri ölçtün mü, mosfet, driver, opto,??
Resmini koyduğun dirençin değeri okadar da kritik değil.

Kontrol ettim. Mosfet kapalı, driver açık devrede. Dirençlerin sigorta amaçlı olduğunu sanmıyorum. Mosfet'e bağlı. 2'si.

Kontrol ettim. Mosfet kapalı, driver açık devrede. Dirençlerin sigorta amaçlı olduğunu sanmıyorum. Mosfet'e bağlı. 2'si.
Pcb nin yakında çekilmiş fotosunu bana yollar mısın, endüstriyel bir kartmı bu?
Mosfet lerin düzgün sürülüyor mu? Arızayı tek tarafta aramamak lazım elektronikte, besleme devresi veya smps kararlı çalışıyor mu?
Çok sebebi var

Sürücü entegresi i bulamadım. Bir yerde var bakalım sipariş geçeceğim ama bu direnç kafama takıldı. Şemasını buldum ama biraz farklı. Sorum sadece böyle bir direnç olabilir mi? 178 numarasını doğru hatırlıyorum sanki. Elinde aynı monitorden olan varsa bakması rica edecektim. Başka bir forumda paylasmislar ama görüntü net değil. Normal de tamire başlamadan foto alırım ama bu sefer almadım. Sadece 220ohm direnç omaji yükselmiş sorun buydu. Herhangi bir başka sorun göremedim ama test için 1 saat kadar bıraktım sonra tekrar arıza verdi. 1 saat sorunsuz çalıştı sonra mosfet arızalandı. Sürücü entegresi arızalandı ve bu dirençler patlamış. Şimdi bu dirençlerin asıl değerini öğrenmek istedim. Nette net görüntüsü bulamadım. Sema da farklı olduğu için pek birşey çıkmadı. Monitör Acer al1916w as modeli.

Evet başta sorun aydınlatma sorunuydu. Kontroller sonucu herşeyin normal fakat bir direncin olması gerekenden daha büyük omaj vermesi. 220ohm orası gerekirken 3mohm olması. Gerekli değişiklik yapıldı ve sorunsuz çalıştı(1 saat yada 1.5) sonra tekrar arıza verdi. Bu sefer bu direnç de sorun yoktu ama diğer herşey patladı. Değeri tam bilmediğim bu dirençler den 3 tane var. Mosfet'e bağlı.Ulasirsam bilgiye paylaşacağım çünkü. 178 değeri doğru hatirladigima eminim. İnşallah yanlış hatırlamıyorumdur. Sürücü entegresi elime gectigi zaman test için bir direnç ayarlayacgim zaten. Değerine emin olmak istedim ama sanırım doğru direnç değerini bulmak için büyük omajdan küçüğe doğru gitmek daha doğru olacak şuan için.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri