SM 9 zaman rölelisinin çalışma prensibi nedir?

cereyan_49

Üye
bu gün baktığım biR arızadan bahsetmek istiyorum.sorunun içinden çıkamadım. sm 9 rölesinin kumanda ettiği iki motor var. bunlardan biri tek fazlı.tek fazlı motor sürekli çalışacak.3 fazlı motor 10 saniye çalışıp 1 dakika susacak.kumanda panosu hazır ama sorun şu ki tek fazlı motor çalışıyor fakat 3 fazlı motor devreye girmiyor.
NOT:kumanda panosunda LR2 D13 röleside var. SM 9 rölelerinin çalışma prensibi ve bağlantı şekli hakkında hiç bir fikrim yok.

Lütfen forum kurallarını okuyunuz.
Konu başlıgı " sm 9 zaman rölelisinin şeması ve çalışma prensibi nedir. " olarak degiştirildi.

Düzenleyen : Blacktooth

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
öncelikle mrb şimdi kardeş SM-9 da 1nolu anahtarSM-9 un flaşör yada zaman rölesi olarak çalışmasını seçer 2 nolu anahtar SM-9 un çıkış rölesinin başlangıç konumunu seçer 3,4,5 nolu anahtarlar[t off anahtarları] ile çıkış rölesinin tetiklenme gecikmesi belirlenir ÖRNEK:SM-9 da t off süresini 15 saniyeye ayarlamak için ayar aralığı 1,5-30sn seçilir ve ayar düğmesi 5konumuna getirilir 30snx5=çıkan değeri 10 a böl SM-9da 6,7,8 nolu anahtarlar ile [t on anahtarları] ile çıkış rölesinin çekili kalma süresi ayarlanır ÖRNEK;SM-9da t on süresini 6 saate ayarlamak için ayar aralığı 0,5-10 saat seçilir ve ayar düğmesi 6 konumuna getirilir formul diğerinin aynısı kolay gelsin DİKKAT SM-9 UN ÇALIŞMA MODU DEĞİŞTİRİLDİĞİNDE CİHAZIN ENERJİSİ KESİLİP CİHAZA YENİDEN ENERJİ VERİLENE KADAR DEĞİŞİKL
İK ETKİN OLMAZ

sm9 alaatin arkadaş gayet güzel anlatmış, birde üzerindeki ayar şekli var duruyorsa ordanda bakıp çöze bilirsiniz kolay gelsin

yada daha pratik bir röle ararsan dijital ve programlanması kolay olan ke-zrxx (d) kodlu ürünümüzü kullanabilirsiniz.

Bu SM-9 zaman rolesinin 1 dakika bekledikten sonra 10 sn çalışabilmesi için nasıl bir ayar yapmam lazım acaba.yardımcı olabilirmisin.eğer sana uyarsa msn dende görüşebiliriz.yada telefon numaranı verirsen ben seni arayabilirim.

öncelikle mrb şimdi kardeş SM-9 da 1nolu anahtarSM-9 un flaşör yada zaman rölesi olarak çalışmasını seçer 2 nolu anahtar SM-9 un çıkış rölesinin başlangıç konumunu seçer 3,4,5 nolu anahtarlar[t off anahtarları] ile çıkış rölesinin tetiklenme gecikmesi belirlenir ÖRNEK:SM-9 da t off süresini 15 saniyeye ayarlamak için ayar aralığı 1,5-30sn seçilir ve ayar düğmesi 5konumuna getirilir 30snx5=çıkan değeri 10 a böl SM-9da 6,7,8 nolu anahtarlar ile [t on anahtarları] ile çıkış rölesinin çekili kalma süresi ayarlanır ÖRNEK;SM-9da t on süresini 6 saate ayarlamak için ayar aralığı 0,5-10 saat seçilir ve ayar düğmesi 6 konumuna getirilir formul diğerinin aynısı kolay gelsin DİKKAT SM-9 UN ÇALIŞMA MODU DEĞİŞTİRİLDİĞİNDE CİHAZIN ENERJİSİ KESİLİP CİHAZA YENİDEN ENERJİ VERİLENE KADAR DEĞİŞİKL
İK ETKİN OLMAZ

tam olarak neyi nasıl çalıştırmak istiyosunuz

merhabalar
sm 9 un t on ayarını 20 saniyeye ayarlayabilirmiyiz

Sayın arkadaşım LR2 D13 3 fazlı motorun termiğidir.Bu termiğin kontoğınada bak belkide termik kurulu değildir kontrol et kolay gelsin.

Bu roleyi ben halen anlamadim ne resmini ne islevini acik anlata bilen varsa sölesin lutfen

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,842
Son üye
hpysu

Yeni konular

Geri