SM-331 1KF02 hakkında

aarduc

Üye
SM-331 1KF02 AI modüle gelen 4-20 mA sinyalini modüle bağlı iken ölçtüğümde 40-50 mA seviyelerinde ölçüm yapıyorum.
Modülden ayırıp sinyali ölçtüğümde normal değerini 19,9 mA olarak ölçüyorum.3 adet seviye cihazındada doluluk oranı %100 görünüyor dolu olmamasına rağmen nedeni ne olabilir acaba.

Ayrıca 2 kablolu bağlantı için soketin uygunluğu kontrol edildi.hardware de 4-20 olarak tanımlı.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
SM-331 1KF02 AI modüle gelen 4-20 mA sinyalini modüle bağlı iken ölçtüğümde 40-50 mA seviyelerinde ölçüm yapıyorum.
Modülden ayırıp sinyali ölçtüğümde normal değerini 19,9 mA olarak ölçüyorum.3 adet seviye cihazındada doluluk oranı %100 görünüyor dolu olmamasına rağmen nedeni ne olabilir acaba.

Ayrıca 2 kablolu bağlantı için soketin uygunluğu kontrol edildi.hardware de 4-20 olarak tanımlı.
karttan ayırıp o ölçümü yapman normaldir, kartın üzerinden ölçümde sapma olabilir. Yeni yazdıysanız çarpanlarını kontrol edin. Birde seviye okuyucunuzu kontrol edin.

karttan ayırıp o ölçümü yapman normaldir, kartın üzerinden ölçümde sapma olabilir. Yeni yazdıysanız çarpanlarını kontrol edin. Birde seviye okuyucunuzu kontrol edin.

Merhebalar Aynı Modülde 3 adet seviye cihazım var 3 adetide aynı gösteriyor. seviye cihazları kendi similasyon ölçümlerinde doğru ölçüm yapıyor.gerekli kontrolleride yaptım son son çare modül değişikliğine gidicem galiba.

Yorum yapabilmek için bağlantı şeklinizi paylaşmanızda yarar var.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri