SLC 5/03 CPU Hatası

bdonmez

Üye
çalıştığım iş yerinde 2 adet slc5/03 cpu'lu plc var. plcnin bir tanesinde ft ledi yanıp sönüyor. yazılımın silindiğini düşünüyorum. forumda araştırdığımda rslogix 500 ve rslinx yazılımına ihtiyacım olduğunu öğrendim. internetten 2 yazılımıda indirdim. rslinx lite tan tarif edildiği gibi bağlantıyı yaptım. plc ye bağlandı. sonra rslogix 500 yazılımıyla plcye bağlanmayı denedim. online dediğimde default slc program diye yeni bir ekran açıldı. oradada
fault code = 0001h
default program loaded due to nvram error. a corrupt crc was detect (lost of batteyr power may cause this), or a power cucle in the middle of a user program download., initialize memory, or memory module load.
cannot go online or upload from default processor(no program)
you must perform download.
diye çıkıyor. ne yapabilirim.

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Rslinx'te device olarak '' SLC-CH0/Micro/Panelview '' seçtiniz mi? Bir de '' Auto Configure '' deneyebilirsin.

evet. auto configure dedim. buraya kadar her şey normaldi. ama rslogix te bağlandığımda yukarıdaki hata mesajını verdi.

SLC-CH0/Micro/Panelview seçili mi?

Diğer cpu ile bağlantı kurabiliyor musun? Eğer diğeri ile sorun yoksa, bu cpu'yu fabrika ayarlarına getir. Bunun için kartı söküp, pili çıkarman ve kart üzerindeki VBB - gnd uçlarını en az 1 dakika kısa devre etmelisin. Bazen bir kaç kez denemen gerekebilir. Daha sonra Rslinx DF1 modunda Auto Configure dene.

bunlarıda yaptım. malesef olmuyor. ekran görüntüsünü ekliyorum
hmk.jpg

Diğer cpu'ya bağlanabiliyor musun?

Fabrika ayarlarına döndürmekte çare olmadıysa cpu arızalı olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri