Size de oluyor mu ?

Ben de mesleğimle ilgili olduğu için kompresör ün modeli markası ve arızasını merak ettim belki faydam olur

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Abiler meslegimizde bazen onumuze öyle sorunlar çıkıyor ki olmazsa sıkıntı oluyor ugrasiyorsun bütün çözüm yollarıni deniyorsun insana kafayı yedirtiyor..aksam paydos edip eve geliyorsun uykuda ruyana giriyor yarını düşünüyorsun acaba yarin sorunu cozebilecekmiyiz gibi..bugün bitiyor ama yarına da is sarkmış hep bir dusunce stres..başka mesleklerde de boylemidir yoksa bizim meslek biraz daha mi stresli..bizim kompresör yine bozuldu bu sefer baska bir sorun. 3 saat çalışıyor birden stop ediyor.bakiyorsn bisi yok.servisi geliyor bisey gösteriyor conta gibi bundan yapar diyor.değiştirip gidiyor 5-6 saat sonra yine ayni.sonra başka birşey arızalı olabilir diyor yani bugün bütün izin günüm servisle konuşmak la geçti twlwfk da.hep bir stres bu nedir arkadaş..
Birde hidrolik sorunlari cozmeyi deneyin 45 gundur ugrasiyoruz yetkili servid dahil kimse sorunu cozemedi

Ben de mesleğimle ilgili olduğu için kompresör ün modeli markası ve arızasını merak ettim belki faydam olur
Komsan vek 10..abi selonoid vana içindeki diyafram conta yirtilmisti ilk..onu hallettikten sonra makina 6 saat kadar sorunsuz çalıştı.devaminda hidrolik hortumlardan birinde çok ufak bir kacak vardı..bu kacak mkinani çok sık devreye girmesine sebep oluyordu..kaçağı onardik.makina kendine geldi..devaminda kontaktorlerden biri yapışıp cakisma yapiyordu..onu da degistik.ama 4-5 gündür ariza arıyoruz..hallettik çok şükür.

Ben hepsinin yalan olduğuna inanıyorum , azıcık menfaatin çakışsın bakalım arkadaşım dediğin adamlarla :)

Gece mesaisindeyken uyuya kalmışım ailecek görüştüğüm güvenlikçi arkadaş! Fotoğrafımı çekip İK ya iletmişti. Neden yaptın dedim görevim dedi . Yine ailecek görüştüğüm İSG ci arkadaş! Maske takmıyorum diye İK ya rapor etmişti. Onunda göreviydi. Ailecek görüştüğüm ambar görevlisi arkadaşımı PAnoların önünü kapatıyor diye müdüre ispiyonlamıştım :) kötü olduk uzunsüre uğraştık birbirimizle. böyle tuhaf bir sarmal. Nasrettin hoca hesabı herkes haklı. En iyisi dışarda görüşmemek .

Demekki birtek çalıştığım yere ait değilmiş heryerde aynıymış:) yeni mezunum altı yediaylık çalışanım

bu yazılarda beğendiklerim var , hiç kimseyi kırmak istemem , kurallar , vicdan arasındaki tercih .

Gece mesaisindeyken uyuya kalmışım ailecek görüştüğüm güvenlikçi arkadaş! Fotoğrafımı çekip İK ya iletmişti. Neden yaptın dedim görevim dedi .

1 . çözüm uyandırma
2 . görev ( sebepsiz olmaz , güvenlik kamerası görüntüsüne girmişinizdir veya diğer durumlar .

Yine ailecek görüştüğüm İSG ci arkadaş! Maske takmıyorum diye İK ya rapor etmişti. Onunda göreviydi.

1 .Çözüm uyarı
2 . görev ( sebepsiz olmaz , güvenlik kamerası görüntüsüne girmişinizdir , alışkanlık haline gelmiştir , veya diğer durumlar .

Ailecek görüştüğüm ambar görevlisi arkadaşımı PAnoların önünü kapatıyor diye müdüre ispiyonlamıştım

1 .Çözüm uyarı
2 . görev ( sebepsiz olmaz , güvenlik kamerası görüntüsüne girmişinizdir , alışkanlık haline gelmiştir , veya diğer durumlar

:) kötü olduk uzunsüre uğraştık birbirimizle. böyle tuhaf bir sarmal. Nasrettin hoca hesabı herkes haklı. En iyisi dışarda görüşmemek .

sorun çıkacak diye dışarıda görüşmemek ,
anlıyorum yönetici konumunda kişilerin durumunu ( her yönetici için geçerli değil ) göstermelik çıkar iş arkadaşlığı , candan arkadaşlık ( zor gibi )

örneğin , komşuluk bizim binada
işi yöneticilik konumunda , iyi hoş bir insan ( komşu ) ama soğuk kendi kendime soruyorum ne yaptım ki .
sanki aynı işte çalışıyoruz .
iş yerinde yöneticiler pek sevilmez , yöneticilik zordur ,
herkes yönetici olabilir ama lider olamaz

Nasrettin hoca hesabı herkes haklı. kısmen doğru diyelim ( pire için yorganı yakmayalım )

işini yaptın ( kurallar ) , bu devirde zor , çıkarlar çatışması ve gerçekler .

KİMSEYİ KIRDIMSA ÖZÜR DİLERİM .
ÖNEMLİ OLAN SAĞLIK . SAĞLICAKLA KALIN .

bu yazılarda beğendiklerim var , hiç kimseyi kırmak istemem , kurallar , vicdan arasındaki tercih .

Gece mesaisindeyken uyuya kalmışım ailecek görüştüğüm güvenlikçi arkadaş! Fotoğrafımı çekip İK ya iletmişti. Neden yaptın dedim görevim dedi .

1 . çözüm uyandırma
2 . görev ( sebepsiz olmaz , güvenlik kamerası görüntüsüne girmişinizdir veya diğer durumlar .

Yine ailecek görüştüğüm İSG ci arkadaş! Maske takmıyorum diye İK ya rapor etmişti. Onunda göreviydi.

1 .Çözüm uyarı
2 . görev ( sebepsiz olmaz , güvenlik kamerası görüntüsüne girmişinizdir , alışkanlık haline gelmiştir , veya diğer durumlar .

Ailecek görüştüğüm ambar görevlisi arkadaşımı PAnoların önünü kapatıyor diye müdüre ispiyonlamıştım

1 .Çözüm uyarı
2 . görev ( sebepsiz olmaz , güvenlik kamerası görüntüsüne girmişinizdir , alışkanlık haline gelmiştir , veya diğer durumlar

:) kötü olduk uzunsüre uğraştık birbirimizle. böyle tuhaf bir sarmal. Nasrettin hoca hesabı herkes haklı. En iyisi dışarda görüşmemek .

sorun çıkacak diye dışarıda görüşmemek ,
anlıyorum yönetici konumunda kişilerin durumunu ( her yönetici için geçerli değil ) göstermelik çıkar iş arkadaşlığı , candan arkadaşlık ( zor gibi )

örneğin , komşuluk bizim binada
işi yöneticilik konumunda , iyi hoş bir insan ( komşu ) ama soğuk kendi kendime soruyorum ne yaptım ki .
sanki aynı işte çalışıyoruz .
iş yerinde yöneticiler pek sevilmez , yöneticilik zordur ,
herkes yönetici olabilir ama lider olamaz

Nasrettin hoca hesabı herkes haklı. kısmen doğru diyelim ( pire için yorganı yakmayalım )

işini yaptın ( kurallar ) , bu devirde zor , çıkarlar çatışması ve gerçekler .

KİMSEYİ KIRDIMSA ÖZÜR DİLERİM .
ÖNEMLİ OLAN SAĞLIK . SAĞLICAKLA KALIN .
İş yeri de insanı değiştiriyor insan bazen ben yapmam dediği şeyleri yapıyor hale geliyor, siz de ispiyonladım dediniz belkidebsize yapıldıktan sonra bunu yapmayı kendinize uygun gördünüz

doğruyu söyleyeni ve kurallara uyanı ispiyoncu ,soğuk , bir kaç kelime var yazmak istemiyorum , diyoruz .
gerçekte işini tam yapmak güzel bir durum değil mi ?

üst yazımda işini tam yapmayanı savunmuş gibi yazım var ,
benim demek istediğim bir sebep yok iken uyarı verilmeden ( halk tabiri ile su götürür ) duruma af edilmelidir , çözüm yolları aranmalıdır .

insanlar stres içindedir , bu stres bir yolu dışa vermektedir , haksızlıklar kol gezmektedir .
siz ne yapardınız diye sorarsanız ?
bende konuşmazdım , öylede yaptım . aynı işte çalışıyorsun yüz yüze bakıyorsun ,
bir yolu derin girip ( vicdani ) durumu konuştum tabiki anlayana diyelim . durumu ( sorunu ) çözdüm
herkes için aynı değil ama bir çözüm bulunmalı .

soruyorum kötülük yapmış birine kan verirmisiniz ? ( vicdan )
bende bu konularda yapabileceğimi yapmaya çalışyorum olmuyor bazen ( yapacak bir şey yok ) bu cümleye sığınıyorum varda yok , kapıları kilitli olursa açma için anahtar yoksa kırmak gerek .

ben arkadaşları kınamıyorum , kendi açısında böyle bir çözüm yolu bulmuşlar ,

bir zamanlar bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyordum .
insanlar birlikte yaşamaktadır birbirine muhtaçtır ,
ALLAH bizlere kurallar koymuştur bu kurallara uyulmadığı sürece sorunlar çıkar .

sizleri üzdüm ,vs gibi ise hakkınızı af etmeniz dileyimle .

ALLAH MÜSLÜMANLIKTAN BİZLERİ AYIRMASIN , GÜNAHLARIMIZI AF ETSİN .

Sağlıcakla Kalın .

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri