Sizce hangi fotoğraf makinesi

azat_

Üye
s.a arkadaşlar uygun fiyatlı makul bir fotoğraf makinesi arıyorum.
çok profoyonel aman aman bişeye gerek yok sonuçta gazateci değiliz yaptığımz devrelerin resmini çeksek yeter bir kaç model buldum ama kararsız kaldım sizce hangisini almak lazım ???

Casio QV-R80 16.1 MP 5x Optik Zoom 2.7 inç LCD HD Video Dijital Fotoğraf Makinesi Siyah | hızlıal.com

Canon Powershot A1400 16 MP 5x Optilk Zoom Dijital Fotoğraf Makinesi Siyah Siyah | hızlıal.com

Fujifilm FinePix JX550 16 MP Dijital Fotoğraf Makinesi Gümüş Gümüş | hızlıal.com

Bence forumları takip edin. Yapılan yorumları okuyun. Makinelerin özellikleri birbirine yakın görünüyor. Ama başka özellikler de önemlidir ve bunlar standart açıklamalarda yer almaz. Mesela benim için önemli özelliklerden biri makinenin açılış hızıdır.

Kullanmadığınız özelliğe boşa para verme Sn. Mckayrak Ustamın dediği gibi önceliklerini belirle kalite/özellik bakımından birbirne yakın ürünler senin için önemli noktaları özellikleri belirle (ben bir kaç farklı ayrıntı yakaladım; li-ion pil / AA pil, 720p / full HD) git teknosa vatan Bilg. vb. ürünleri eline al incele (ben çok çektim dokunmadığım bilmediğim ürünü netten almıyorum) bi kaç resim (tüm makinelerle aynı nesne, sahne) çek ekran kalitesine bak, kararı bundan sonra ver.

merhaba kendinizde belirtmişsiniz aslında.sadece projeleri çekeceksiniz üst düzey makina aramanıza gerek yok.üçüde birbirine yakın makinalar.canon iyidir genel olarak.

zaten bu makineler öyle çok aman aman özelliği olan bişey değiller. öyle çok abartılı bişeyed eğerek yok mesela bu canon nasıl ??

Casio fotoğraf makinesine hiç bakmayın bile.

Canon'un iso değeri 1600, Fuji'nin iso değeri 3200 geri kalan tüm özellikler aynı. Dijital zoom olayına aldanmayın önemli olan optik zoomdur. O da her iki fotoğraf makinesinde 5x olarak gözüküyor. Bu ikisi arasında fiyata göre kendiniz bir karar verebilirsiniz. Hangisini alırsanız alın arada çok büyük bir fark olmayacaktır.

nikon d80 kullanıcısıyım. çok memnunum

s.a arkadaşlar uygun fiyatlı makul bir fotoğraf makinesi arıyorum.
çok profoyonel aman aman bişeye gerek yok sonuçta gazateci değiliz yaptığımz devrelerin resmini çeksek yeter bir kaç model buldum ama kararsız kaldım sizce hangisini almak lazım ???

Casio QV-R80 16.1 MP 5x Optik Zoom 2.7 inç LCD HD Video Dijital Fotoğraf Makinesi Siyah | hızlıal.com

Canon Powershot A1400 16 MP 5x Optilk Zoom Dijital Fotoğraf Makinesi Siyah Siyah | hızlıal.com

Fujifilm FinePix JX550 16 MP Dijital Fotoğraf Makinesi Gümüş Gümüş | hızlıal.com

Merhaba

Önce ne için istediğini yazmanız ( yaptığımız devrelerin resmini çeksek yeter ) istediğin fot. makinasını bulmanızda önemli ve önemi büyük .

1 - macro çekim makine almalısın !!!

( çok profesyonel aman aman bişeye gerek yok sonuçta gazateci değiliz ) diyorsunuz ?

a - ( profesyonel olmayan makinalar lens sabittir .)

b - ( profesyonel olmayan normal makine alacaksan yakın çekim özeliği ( macro ) olan özelliği makine almalısın ( olmassa olmaz )

c - ( yarı profesyonel makinalarda var ( tercih sizin )

2 - diğital zoomun kısmen önemi yoktur , ilk plan optik zoom önemlidir !!!

a - optik zoom ile macroyu karıştırma her işin görevi ayrıdır .

b - ilk plan macrodur zaten bütün makinalarda optik zoom vardır onunda yüksek olması yakın çekim için gerekliliği vardır .

düşünün bir afiş fotoğrafı

3 - macro makinalarda mesafa aralığı önemlidir .

4 - 1 cm macro fotoğraf makinası diye Google.com.tr aratır .

5 - pil ve şarjlı olması vs gibi özellikler son plan kalır . ( diğer özellikler ilk plandır önemli olan işini görmesidir )

a- Marco çekim - lens özellikleri - fotoğraf makinasını extra özellikleri ( araştıp bulman gerekir - çekim hassasiyeti çekim hız vs gibi

b - Diğer özellikleri araştıp bulursun !!!

c - Öneridir . fot .mak teknik terimlerinin ne işe yaradığını öğren gerisini sen çözersin isteğin yeri kalan fiyat , marka kalır .

d - tripot gereklidir ( elinin hassaslığının önemide büyüktür

e - ışıklandırma ( Google.com.tr sor )

Kolay gelin

NOT : Çekim yapacağın fotoğraf makinası ile ne çekeceksen ( ? yaptığımz devrelerin vs gibi )

arasındaki mesafeye göre almalısın !!! ( çekim aralığı )

1 cm özelliği fikir açısında verdim !!!

Son düzenleme:
Merhaba

Önce ne için istediğini yazmanız ( yaptığımız devrelerin resmini çeksek yeter ) istediğin fot. makinasını bulmanızda önemli ve önemi büyük .

1 - macro çekim makine almalısın !!!

( çok profesyonel aman aman bişeye gerek yok sonuçta gazateci değiliz ) diyorsunuz ?

a - ( profesyonel olmayan makinalar lens sabittir .)

b - ( profesyonel olmayan normal makine alacaksan yakın çekim özeliği ( macro ) olan özelliği makine almalısın ( olmassa olmaz )

c - ( yarı profesyonel makinalarda var ( tercih sizin )

2 - diğital zoomun kısmen önemi yoktur , ilk plan optik zoom önemlidir !!!

a - optik zoom ile macroyu karıştırma her işin görevi ayrıdır .

b - ilk plan macrodur zaten bütün makinalarda optik zoom vardır onunda yüksek olması yakın çekim için gerekliliği vardır .

düşünün bir afiş fotoğrafı

3 - macro makinalarda mesafa aralığı önemlidir .

4 - 1 cm macro fotoğraf makinası diye Google.com.tr aratır .

5 - pil ve şarjlı olması vs gibi özellikler son plan kalır . ( diğer özellikler ilk plandır önemli olan işini görmesidir )

a- Marco çekim - lens özellikleri - fotoğraf makinasını extra özellikleri ( araştıp bulman gerekir - çekim hassasiyeti çekim hız vs gibi

b - Diğer özellikleri araştıp bulursun !!!

c - Öneridir . fot .mak teknik terimlerinin ne işe yaradığını öğren gerisini sen çözersin isteğin yeri kalan fiyat , marka kalır .

d - tripot gereklidir ( elinin hassaslığının önemide büyüktür

e - ışıklandırma ( Google.com.tr sor )

Kolay gelin

NOT : Çekim yapacağın fotoğraf makinası ile ne çekeceksen ( ? yaptığımz devrelerin vs gibi )

arasındaki mesafeye göre almalısın !!! ( çekim aralığı )

1 cm özelliği fikir açısında verdim !!!

usta sen çok ayrıntıya girdin bu kadar detaya gerek var mı sence ???

mesela bu nasıl ? hem küçük kibar makine ?

Casio fotoğraf makinesine hiç bakmayın bile.

Canon'un iso değeri 1600, Fuji'nin iso değeri 3200 geri kalan tüm özellikler aynı. Dijital zoom olayına aldanmayın önemli olan optik zoomdur. O da her iki fotoğraf makinesinde 5x olarak gözüküyor. Bu ikisi arasında fiyata göre kendiniz bir karar verebilirsiniz. Hangisini alırsanız alın arada çok büyük bir fark olmayacaktır.

fujifilmi tavsiye ederisin usta ???

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri