Sizce üniversitede mekatronik mi elektrik mi?

onury

Üye
Arkadaşlar üniversitede sizce mekatronik mühendisliği mi elektrik mühendisliğimi okumalıyım, nedenleri ile yazar mısınız?

(lisede elektrik-elektronik okuyacağım.)

bence elektrik mühendisliği okumalısın nedenlerine gelince buna benzer forumda birçok konu var araştırırsan bulursun

Belki ikisinide okumamalısın :) Aslında bu senin ilgi alanına ve yeteneğine göre değişir, aslında ikisinide işi öğrenmek gelişimci bir kişi olarak okumak isteyince zorlukları aynıdır, ikiside mühendislik olduğu için problemlere bakış açıları, çözüm yöntemleri aynıdır, sitede eem ve makina mühendisliği ikisi birden okuyan yada birinde okuyan birinde yüksek lisans yapanda vardı, daha detaylı bilgi verebilirler. Elektrik mühendisliği değilde elektrik elektronik mühendisliği bana göre daha iyi bir tercih. Birde gelecekte iş imkanı olarak bakıp soruyu soruyorsan ona göre düşünmek lazım, bence artık makinada elektronikte hızla ilerleyen iki sektör, yada bilim dalı ne dersek artık, bu yüzden ikisinden herhangibirinde kendini yetiştirmiş biri aynı seviyelerde iş imkanı bulur, yine kapı en başta söylediğime çıkıyor, yani bir arabaya bakınca bu motor hem benzinle hem tüple nasıl çalışabiliyor, içinde nasıl bir mekanızma var, motor yanmadan nasıl hareket üretiyor diyemi düşünüyorsun, araba uzaktan kumandaya basınca nasıl camları kapatıror, nasıl aracı kilitliyor, içindeki gps cihazı nasıl araba çalındığında yerini tak diye gösterebiliyor, ben kararını bunlara göre vermeni daha mantıklı bulurum.

Kesinlikle elektrik mühendisliği.
Çünkü elektrik mühendisi olarak mezun olduğunda moekatronik alanında çalışabilme şansın var; ancak mekatronik mühendisi olursan asla proje imzalayamayacak ve daha birçok alanda çalışmaktan mahrum kalacaksın.

Arkadaşlar üniversitede sizce mekatronik mühendisliği mi elektrik mühendisliğimi okumalıyım, nedenleri ile yazar mısınız?

(lisede elektrik-elektronik okuyacağım.)
Merhabalar,
''Lisede elektrik elektronik okuyacağım'' derken mesleke lisesi ya da tenknik liseden bahsediyosan eğer; üniversitede bu bahsettiğin 2 bölümü de okumayı demiyorum kazanmayı unut genç arkadaşım..Zira meslek lisesi çıkışlı birisinin bu bölümlerden herhngi birisini kazanması çok zor..senle alakalı değil bu durum,sistemle alakalı yanlış anlama..hadi başarılar

zor ama imkansız değil örneğin bu forumda meslek kisesi çıkışlı biri dumlupınar ünv. eem i kazandığını yazmıştı birkaç gün önce

Merhabalar,
''Lisede elektrik elektronik okuyacağım'' derken mesleke lisesi ya da tenknik liseden bahsediyosan eğer; üniversitede bu bahsettiğin 2 bölümü de okumayı demiyorum kazanmayı unut genç arkadaşım..Zira meslek lisesi çıkışlı birisinin bu bölümlerden herhngi birisini kazanması çok zor..senle alakalı değil bu durum,sistemle alakalı yanlış anlama..hadi başarılar

teknoloji fakültelerine gitmek zorundayım mecbur normal mühendislik +450 puan :(:(

Merhaba. Sanırım yaşınız henüz butürden kararları tek başınıza alamayacağınız kadar küçük. Sorunuzun cevabı tamamen sizde. Elektrik mühendisi nelere karar verir? Mekatronik mühendisi nelere karar verir? Bu konuda bilgiler edinin. Benim fikrimse mekatronik mühendisliğinden yana. Çünkü elektrik mühendisliği mekatroniğe göre biraz sığdır.

esnaf olsan daha fazla kazanırsın bu devirde.

Teknoloji fakültesinde okuyacaksan eğer mekatronik oku sonuçta elektrik okusan da imza yetkisi olmayacak diğer yandan en azından hem makina hemde elektrikten az çok anlar olursun.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri