Siyah Ekran Görüntü Yok, Ses var - Arcelik 70" crt tv Beko 10.3 58g190-01

Floresanlari gitmiş olabilir. Karanlıkolay bir ortamda el feneriyle ekrana tutup bakın görüntü varsa arkada floresanlari değiştirmeniz gerekecek.
Ne florasanı?

Entegre bozulmamıştır değil mi ? Yada bozulan bir eleman varmıdır acaba.
Teşekkür ederim, dikkatlice lehimlerin çoğunu elden geçiriyim sağlam bişey olsun, düzelsin inşallah..

saptırma bobin soketi dediğiniz bu resimdeki yan yana siyah beyaz geniş iki soket üstündeki küçük devre mi acaba ?

X0p77k.jpg
saptırma bobininden dört kablo çıkar ikisi vertikal,ikisi horizontal devreye gider,genelde kırmızı beyaz ve kalın olurlar.

saptırma bobininden dört kablo çıkar ikisi vertikal,ikisi horizontal devreye gider,genelde kırmızı beyaz ve kalın olurlar.

Herkese yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim.

Şasenin altına lehimlere bakınca herşey çözüldü, koku ve dumanın kaynagıda aynen ark yapıp bozulan lehimmiş, trafo yakınlarındaki c805 lehimi bozulmuştu, görüntü şimdi düzeldi.

Yanlız görüntü çok kötü, yukarı kayma var, logo yok görüntü çok büyük falan, bunlar için neler yapabilirim yardımcı olur musun ?

R0R5jY.jpg

P0z8pO.jpg

p0Vygo.jpg

Ekranı aşağı indirmek için arkadaki potlardan 2k5 ile 250 omluları oynat iş görmüyorsa değiştir, bu kadar ark zararsız olmazdı o kond değiştir Hakan Ustamın dediği gibi aynı değerdekiyle.

c805 ark yaptıysa bozulmuş olabilir.mutlaka aynı değerde kondansatör ile değiştirin düzelir.

Ekranı aşağı indirmek için arkadaki potlardan 2k5 ile 250 omluları oynat iş görmüyorsa değiştir, bu kadar ark zararsız olmazdı o kond değiştir Hakan Ustamın dediği gibi aynı değerdekiyle.

Herkese çok teşekkür ederim, işiniz bereketli olsun inşallah. Şasedeki dikey pozisyon potanslarıyla savaşımdan galip çıktım sanırım :) şu an görüntü çok daha iyi oldu. ark yapan sinyal ileteci c805 kondansatörü değiştirmedim, elektrolit değilde polyester tarzı birşey olduğundan durumu iyi diye düşünüyorum, en azından görüntü bana iyi göründü, son hali budur:

qbaZEd.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri