Siyah Beyaz Nordmende Arızası

Almanya dan herkese sevgiler, arkadaşlar 70 lerden kalma bi siyah beyaz tv aldım, satan kişi prize bi kere takıp açtı bir sorun yoktu eve bıraktım 2 gün önce bugün bi deneyeyim antenle dedim, 15 20 dk sonra ekranda görüntü gitti öncesinde ekranı kenarlardan daraltma yaptı bir kac dakika öyle çalıştıktan sonra tamamen gitti, sorun nerede olabilir, desteklerinizi bekliyorum, Almanya da bu işi bilen bir tamirci bulmam zor...
20201204_221401.jpg
20201204_221413.jpg

ses var goruntü yok, birde kanal ışıkları yanmıyor şu anda, daha önce dokunmatik kanal lambaları yanıyordu

Son düzenleme:
Eskiden böyle televizyonlar bozulunca tüpü bitti derlerdi. Belki tüpü bitmiştir. YouTube bakın bi

Kondansatörler kurumuş vertikal kısmında, tüpün üzerinde saptırma bobini var, ordan şaseye 4 kablo iner, işin ehli değilsen hiç kurcalama, arza büyür, almanyada kral tamirciler var.

Vardır mutlaka ama ben tanımıyorum, bu tv leri tamir edebilicek olanlar belli bir yaş üzeri veya emeklilerdir. Tamir kültürü yok burada malesef, ancak hobi olarak yapanı bulmak lazim o da zor... Bu tv zaten depodaymış uzun suredir, dokunmatik kanal tuşlarınında devre dışı kalması tüp arızası şüphesi oluşturmadı bende, rahmetli amcam tamirciydi, elime çocukken havye verdi, az çok elektronikten anlarım, parca degistirebilcek kadar havye tutarım. Tarif alabilirsem elimden gelir, usta değilim, saygısızlık olmasın... Sonuçta bu tv çöp olmasın istiyorum, bi mazisi bi tarihi var. Benzerini bulmak pahalı değil ama buna yazık olucak sevgili ustalar...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri