sitede olmasını gerçekten istediğim bir konu!!!

sina-n

Üye
arkadaşlar bazı programları aramızda paylaşıyoruz bu çok güzel fakat ben
,ne upload etmesini ki bunu yaparken nasıl partlara bolundugunu
,ne de indirdiğim partlar halındekı programı kuramıyorum
bunu bılen arkadaslar bılmeyenler ıcın rehber olursa coksevınır
belkı de benım durumum gercekten cok kotudur ;)
sımdıden cok teşekkur ederim paylaşımlarınız için

Sn. sina-n,

İsterseniz ben size yardımcı olabilirim. Hangi konularda zorluk çektiğinizi söylerseniz, özel mesajlar sayesinde belki bu sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Saygılar

cevap verdiğin için ilk başta bi teşekkur edeyim isteklerim şunlar ;
1- bir program winrar olarak nasıl parcalara ayrılır ve bu parcalar nasıl (rapid gibi)download sitelerine verilir
2- her hangi bir yerden indirdiğimiz winrarlı parçalar halindeki program nasıl kurulur
tekarar saol ben cevap hiç beklemiyordum ;)

Sn. sina-n,

İzninizle ilk sorunuzu anlatmaya başlayayım.

Bu örnekte herhangi bir mp3 dosyasını sıkıştırdım. Aynı şekilde sizin istediğiniz dosyaya da bunu uygulayabilirsiiz.

İstediğimiz dosyaya sağ tuşla tıkladığımız zaman, aşağıdaki gibi "Add To Archive" kısmına gelip tıklıyoruz.

Daha sonra karşımıza aşağıdaki ekran çıkıyor. Ok ile de gösterdiğim gibi, "Split to volumes, bytes" kısmına geliyoruz.

Aşağıdaki resimde, tekrar ok ile gösterdiğim kısımda karşımıza birkaç seçenek çıkıyor. İsterseniz oradakilerden bir tanesi seçebilirsiniz. Tabii o seçenekler sizin istediğiniz olmayabilir. Örnek dosya 5.60 MB boyutundadır. Ben 1MB'lık parçalara ayırdım. Bunun için de o kısıma "1000000" yazdım. Şuna dikkat etmemiz lazım, oraya yazacağımız boyutlar "Byte" cinsinden algılanacaktır. Yani, bildiğiniz üzere 1 kb = 1000 byte, 1 Mb = 1000 kb = 1000000 byte. Bu nedenle ben oraya "1000000" yazdım. Siz istediğiniz boyuta ayırabilirsiniz, yukarıda da söylediğim gibi sadece oraya yazdığınız değerin "Byte" cinsinden olduğuna dikkat etmelisiniz.

İstediğimiz boyutu yazdıktan sonra "Tamam"ı tıklıyoruz. Parçalara ayırmak istediğimiz dosya hangi klasörde ise, Winrar parçalara böldüğümüz dosyaları oraya kaydediyor. Benim parçalara ayırdığım dosya "Masaüstü"nde olduğu için, aşağıdaki şekilde de görebileceğiniz üzere "Masaüstü"ne çıkardı.
1 MB'lık parçalara ayır dediğim için de toplam 6 parça oldu.

2. sorunuza gelelim :

Winrar'ın parçaları birleştirebilmesi için bütün parçaların aynı klasörde olması lazımdır. Eğer hepsi aynı yerde ise, herhangi bir parçayı çift tıkladığımızda Winrar bize tek bir dosyayı gösterir. Daha sonra istediğimiz dosya veya dosyaları "Masaüstü"ne çıkarabilir veya aşağıdaki resimdeki işlemi izleriz.

Öncelikle parçalardan herhangi birine sağ tuş ile tıklayıp, "Extract files" tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki ekran geliyor.

"Tamam"ı tıkladıktan sonra, aşağıdaki resimden de görebileceğiniz gibi, "Masaüstü"nde ok ile gösterdiğim klasörün içine dosyamız kaydediliyor.

Kusuruma bakmayınız size buradan direk olarak resimli yazmak isterdim ama elimde olmayan bir nedenden dolayı böyle yapmak zorunda kaldım. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir. Takıldığınız bir yer var ise lütfen sorunuz.

Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

çok teşekkur ederim gerçekten faydalı oldun sana bir artı popülerite hiç te fena olmaz ;)
o zamn bende ilk deneyi vista ile uyumlu olan simatic maneger v5.4 sp3 ü sitey yükleyrek yaparım umarım başarabilirim ...
eğer bir sorun yaşarsam aynı başlıktan size ulaşırım umarım
ama ılk sefrde yaparım gıbı gelıyo baya acıklayıocı olmuş
kolay gelsin uzman kardeş :D

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri