Site kullanimini zorlastiran üstteki acilir kapanir reklam hakkinda

serkan_48

Üye dümdüz üye
Merhabalar.

Foruma genellikle cep telefonundan google chrome browser uzerinden giriyorum.

Foruma girdigimde ustte bir acilir kapanir reklam cikiyor. Ustteki menuye ulasmak istedigimde reklam kapanmiyor yada 4-5 kez denememde ancak kapaniyor ( yukari geri cikiyor)

Bu reklami acilan sayfanin altina almak mumkun mu? ( Gorunen sayfanin ustunde degilde altinda ciksa forum icin dezavantajli olur mu? )

Screenshot_20200816-144130.png

Bir o reklam eksikti zaten yeterince reklam yoktu sitede.
Şey siteleri gibi oldu zaten forum,
yakında büyütücü reklamı çıkar diyede düşünüyorum.

Ben forumların reklam almasına karşı değilim.
Ancak eleştirdiğim bir çok yönü var.
1) Elimi karıştıran ve ikide bir abuk yerlerde önüme çıkan reklamlara karşıyım. Zaten prensibim gereği bu tür reklamlardaki ürünleri kesinlikle almam veya ilgilenmem.
2) Hareketli ve özellikle flash tabanlı görüntü barındıran reklamlar çok fazla net harcamaktadır. Günümüzde çoğu kişiler limitsiz internete sahip olsalar da, benim gibi her bir kilo byte için extra para harcayanlar için başlı başına külfettir.
3) Reklam alan'ları sayfa düzenini bozuyorsa, bizlerin de düzenini bozuyor demektir. Reklamların belli bir DÜSTUR'u olmalı ve üyelere saygılı olmaları gereklidir.

Reklama bende karsi degilim. Bu forumun kullanisli hareket etmemi engelledigi icin yazdim.

Forumlarin giderleri oldugunu cok iyi biliyorum. ( lisans , hosting v.s. ) Bu maliyetlerin bir sekilde cikarilmasi lazim.

Benimki sadece nacizane oneri.

Ben de bi gıcıklık yapıp reklam kaynaklarını incelemeye çalıştım :D
REKL.png
Bir sürü karışık kuruşuk yazılardan anlayabildiğim sadece video boyutları.

Bir o reklam eksikti zaten yeterince reklam yoktu sitede.
Şey siteleri gibi oldu zaten forum,
yakında büyütücü reklamı çıkar diyede düşünüyorum.
Reklamlar ilgi alanına göre çıkıyor. Bizim yapacağımız bişey yok.

Serkan bey üstteki reklamı kaldırıyorum bu otomatik çıkan bir reklam

Site kullanımını zorlaştıran reklamların tekrar gözden geçirilmesi için bu konu altında ekran görüntüsü paylaşabilirsiniz.

Alternatif olarak reklam engelleyici yazılım veya eklentiler kullanabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri