Sistem Start, Manuel-otomatik, Siren Sustur

avast

Bölüm Yöneticisi
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Arkadaslar, Sistem Start, Manuel-otomatik, Siren Sustur Devreleri Ve Bunlar ile ilgili acıklama yapabilirmiisniz?

Mandal Butonların Kapalı Kontaklarından Fazları neden Geçiriyoruz :S Bunları anlatırmısınız?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sistem manuel calısırken otomatık calısmasın dıye otomatık calısırkende manuel calısmasın dıye , manuel ve otomatik mandallı butonlarına gelen elektrık bırbırınden tersınden gecılır

sistem manuel calısırken otomatık calısmasın dıye otomatık calısırkende manuel calısmasın dıye , manuel ve otomatik mandallı butonlarına gelen elektrık bırbırınden tersınden gecılır

İlgilendigin İcin Tesekkürler Ama İnan Bisey Anlayamadım. Hem Devre Olarak Hemde Yorum Olarak Anlatılırsa Daha Faydalaı Olacagına Innanıyorum

Sistem Start, :
sistemin çalışma komutunun verilmesi.Push butonlarla veya kalıcı butonlarla isteğe yapıacak işe göre seçilir.

Manuel-otomatik:
manuel yani elle kontrolüdür örnek bir butona bastığında motor ileri gider butonu brakınca durur.Otomatikte butona basıldığında bir yardımcı elemanla (röle-kontaktör vb.)mühürleme yöntemiyle kilitlenir.butondan elini çeksende çalışmaya devam eder.Taki stop veya acıl durdurma butonuna basılana kadar.(kilitleme devresindeki sinyal stop devresinin üzerinden geçirilir)

Siren Sustur Devreleri:buda man-oto gibidir stop yerine siren rst kullanılır.Arıza sınyalı geldığınde devreyı kıtler ve rst ıcınde sınyalı kesersın.
bunlar otomatık kumandada geçerli plc ilede kontrolü oluyor .

teşekkür ederm

siren sustur resetleyemiyorum:S

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri