sistem arıza yaptıgında ayarlanmıs bir telefon numarasını aratma

devil190795

Katılımcı Üye
merhaba arkadaslar uretim hattımızda bir makınemiz var makıne kapasıtesi uretime yetisemiyor bizim firmada tek vardiya uzerinden calısan bir firma bundan oturu aksam paydosdan sabaha kadar calısmasını istiyoruz bunun için her hangi bir arıza durumunda guvenlik kulubesının dahili numarasını aratmak istiyorum cunku makine guvenligin gorebilecegi bir noktada degil

bu sistem için bir cozum arıyorum

Makinenin arızaya geçtiğini algılayabilecek bir sensör kullan. Sensörden gelen bilgi ile de bir elektronik devre ile telefon numarasını aratabilirsin. Mikrodenetleyici, arduino, gsm sheeld ya da plc kullanarak yapabilirsin.

Devil190795 Merhabalar;

İstediğiniz çözümü yapabilmenin birçok yolu var işletmenizde dahili hat için kullanılan santralde uygun alt yapı var ise santral üzerinden çözersiniz yada Bolubey'nin mesajında dediği gibi gsm modüllü bir plc veya ardunio üzerinden istediğiniz yeri arayabilirsiniz.

Ancak endüstri 4.0 standardında dizayn edilmemiş bir makinanın akşamdan sabaha kadar hiç kimsenin olmadığı bir işletmede kendi başına çalışması ne kadar güvenli en azından bir kişide olsa akşamları bir personel istihdam etmek gerekir diye düşünüyorum,aksi halde çalışan bir makinada zamanında müdahale edilmeyen bir olumsuzluk Allah muhafaza çok daha büyük felaketlere neden olabilir.

Kolay gelsin

tesekkur ederim tüm soylediklerinize katılmakla birlikde guvenlik ile makina aynı katta degiller ama makine yi gören kameralarımız guvenlik kulubesinden izlenebilmekte söyle bir durumda var makine arızaya gectikden 15 sn sonra kendini kapatıyor burdakı maksat urun bazen makineye sıkısıyor sıkısısan urun cıkartılıp makineye tekrar start verilecek
söyle bir urun buldum http://www.elektronikguvenliksistemleri.info/?s=vd2005

merhaba arkadaslar uretim hattımızda bir makınemiz var makıne kapasıtesi uretime yetisemiyor bizim firmada tek vardiya uzerinden calısan bir firma bundan oturu aksam paydosdan sabaha kadar calısmasını istiyoruz bunun için her hangi bir arıza durumunda guvenlik kulubesının dahili numarasını aratmak istiyorum cunku makine guvenligin gorebilecegi bir noktada degil

bu sistem için bir cozum arıyorum

merhaba sn . @devil190795 konuyu açman gerekir herhangi bir arıza nedir ?
''' 15 sn sonra kendini kapatıyor burdakı maksat urun bazen makineye sıkısıyor sıkısısan urun cıkartılıp makineye tekrar start verilecek '''
sadece sorun ?

video yayınlasanız fikir açısında daha iyi olurdu !!!
ana neden , sıkışan parçayı arızaya geçmeden çözüme ulaştırmak .

Kolay gelsin . Sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
merhaba sn . @devil190795 konuyu açman gerekir herhangi bir arıza nedir ?
''' 15 sn sonra kendini kapatıyor burdakı maksat urun bazen makineye sıkısıyor sıkısısan urun cıkartılıp makineye tekrar start verilecek '''
sadece sorun ?

video yayınlasanız fikir açısında daha iyi olurdu !!!
ana neden , sıkışan parçayı arızaya geçmeden çözüme ulaştırmak .

Kolay gelsin . Sağlıcakla kalın .
hayır makıne arızaya gecince sistemi durduruyor buraya bir cozum aramıyorum makıne durdugunda haber verecek bir sistem

15 sn sonra kendini kapatıyor , buradan yola çıkarak enerji mi ? kesiyor
ilişkilendirmek için makinanın işleyişini bilmeden nasıl olacak çözüm .

merak ettim
http://www.elektronikguvenliksistemleri.info/program/vd2005-programlama.pdf
bu ürünü bulmuşsunuz hayırlısı ile
makinaya nasıl entgere edilecek bilği verebilrmisiniz ? ( komutu nasıl verecek )

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri