sirene sensor tavsiye

mistafa

Üye
merhaba arkadaslar sirene hareket sensoru baglayacagım sadece hareket algıladıgı zaman calmasını nasıl saglayabilirim bir kac sensor denedım elektrık kesınılerınden sonra aktıf olarak acılıyor. pir sensorler ısıme yararmı yada onerebileceginiz bi sensor varmı

Nasil bir sistemden bahsediyorsunuz?
1. Kablolu ve Kontrol paneli olan?
2. Kablosuz Kontrol paneli olan?
3. Kablosuz Kumandali Kontrol paneli olmayan Plug-and-Play Sistemi sadece siren ve Kapi kontagi ve PIR olarak gelirler.
-sistem kablosuz ise ayni frenkansta PIR sensoru alman gerekir ve panelden direk olarak tanitman gerekir (attribution 1)
-Kablolu ise ayni Grade de PIR sensor yada kapi kontagi alman gerekir (Temper direnci kullanmayi unutma) ve zonun gorevini tanitmalisin Kitapcikta olur
-KAblosuz ve kontrol paneli yoksa sensor ayni marka olmali ve zile tanitman gerekir bunlarda sen Zone Attribution ayarlayamazsin yani istedigin segilde calismaz

tesekurler hocam
benım sistem basit bir sistem olacak balkonda hareket algıladıgı zaman siren calısacak kablolu bir sistem kontrol panelı yok balkon lambasının oraya cift elektrik cektım dugmesı balkon lambasını acma anahtarının yanında balkonda lambanın kenarına sırenı baglayıp aynı sekılde yanına bi hareket sensoru takacaktım fakat bendekı sensor dugmeden actıgım an da akım veriyor bu dugmeden actıgımda bunu nasıl pasif konumda bekletebilirim sadece harekete duyarlı sekılde

Hoca merhaba,

Balkonun tavanına bi tane Netelsan vb marka hareket algılamalı lamba tak, onun ampule giden uçlarından 12 V bir adaptör ile sirenin bell + ve - uçlarına güç ver. Sensör gördüğünde ötecek, belli bir süre sonra da susacaktır.

İster dedektörüde sirenide 12v seç akü ile besle ister 220v seç ups kullan. Direk şebekeye bağlı kalmasın sistemin ok. "Minareyi çalan kılıfını hazırlar(şebekeyi keser)"

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri