Sira ile roleleri devreye alma

Merhaba , pcb üzerinde 16 adet röle var. Rölelerin güç ve kumanda devreleri bağımsız.

Bu roleleri sıra ile devreye almam gerekli , ilk enerjilenmede sonra sırayla devreye girmeleri ve enerji kesilene kadar devrede kalmaları gerekli.

Amaç ne burada tam anlayamadım. Daha ayrıntılı yazarsanız anlayalım ona göre bir şey düşünülür.

Amaç ne burada tam anlayamadım. Daha ayrıntılı yazarsanız anlayalım ona göre bir şey düşünülür.

Bir pcb devre üzerine 12v 7 amp. 16 röle takacam.
Bu rolelerin hepsinin ayrı bir 12v trafosu var. 16 adette trafo var kisacasi.Hem beslenme gerilimleri hemde yük çıkışları bağımsız.

Bu roleleri her biri 1 adet lambayı beslemekte

Ben sistemi enerjilendirdigimde yani 12v trafoların 220 girişinde bulunan sigortayı enerjilendirdigimde bu lambaların rolelerinin sırası ile çekmesini istiyorum. Elektrik şalt malzemeleri ile devreyi kurabilirim yada geliştirme kartları ile ancak bana pcb Üzerinde çalışan bir sistem gerekli.Compenet bilgim hiç yokdan biraz fazla .

Bir arduino ile 16 röleyi sırayla aralarına gecikme ekleyerek arzu ettiğiniz sırayla çektirin ozaman en kolay öyle olur.

Bir arduino ile 16 röleyi sırayla aralarına gecikme ekleyerek arzu ettiğiniz sırayla çektirin ozaman en kolay öyle olur.
Aslında kolayini aramadığım için arayış içindeyim bir entegre yada işlemci ile çözüm arıyorum. Eeprom yazmaya kadar yolu var :(

Hazır devre kartı olursa internette 16 li delay röle diye aratın. Daha sonra pic yada aurdino ile yapacağınız bir programla bunları sıra ile sürebilirsiniz.

Geçen sene 40 adet röleyi sıra ile ve belli bir düzende sıra ile yol verme devresi yaptım. Gayet güzel çalıştı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,465
Son üye
osmansaribudak362

Yeni konular

Geri