Sinyal Lambaları Yıldız Bağlantı

taylance

Üye
Selamlar

Panolarını yaptığım bir proje için ufak bir yardıma ihtiyacım var.
Devre şemasında da gördüğünüz gibi 400V luk gerilime 3 lamba potansıyeli 0 olacak şe​kilde bağlanmıştır. Devre de nötr bulunmamaktadır. Bundan dolayı yıldız bağlantı konusunda supelerım var.
Normal şartlarda panoda kontrol devrelerı ıcın 3 fazlı 400AC/24VDC güç kaynagı kullanıyorum Phoenix marka. Tabı fiyatı yuksek bır urun bunun yerıne bu sekılde bır baglantı kullanmayı dusunuyorum.E halıyle 400V gerılım kontrol devresı ıcın yuksek ve malzeme bulma sıkıntısı cıkartıyor. Bundan dolayı fıkırlerınıze ıhtıyacım var.

İyi Çalışmalar

Ekli dosyayı görüntüle Devre Şeması.pdf

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Anladığım kadarı ile nötr bulunmayan sistemde faz lambalarını kullanmak istiyorsunuz. 1. lamba'ya R ,2.lamba'ya S, 3 lamba'ya T, fazını verip diğer boş kalan uçları birbirine bağlayınız...

Sn. taylance bu lambalar fazların varlığını göstermek içinse, Lambalar normal yanar. Yalnız fazlardan ikisi kesilirde biri gelirse hiç biri yanmaz. Bu durumda lambalara itibar edip çalışma yapılmaya kalkılırsa tehlikeli olabilir.

Sn. Ertek68
Riskli bir durum olusturacagi konusunda size katiliyorum. Dagitim panosu oldugundan faz varliklarini gostermem gerekiyor.
Ozaman ne yazik ki maliyeti yuksek ama guvenli yontemi tercih edicem.
Tesekkurler.

Sent from my HTC One using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Sn. Ertek68
Riskli bir durum olusturacagi konusunda size katiliyorum. Dagitim panosu oldugundan faz varliklarini gostermem gerekiyor.
Ozaman ne yazik ki maliyeti yuksek ama guvenli yontemi tercih edicem.
Tesekkurler.

Sent from my HTC One using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Faz lambaları için bir toprak hattı çekip nötr yerine kullansanız ? sistemden bağımsız olacak şekilde...

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri