Sinyal Jeneratörü

bermina

Üye
Merhaba arkadalar

Fg-200 Sinyal jeneratöründe HS ve DDS olarak 2 çıkış bulunmakta. DDS çıkıştan sinyal alırken HS çıkıştan alamıyorum. HS çıkıştan sinyal alırken de DDS çıkıştan sinyal alamıyorum. Jeneratörün içerisine nasıl bir modül ekleyip power a bastığımda her iki çıkıştan da aynı anda sinyal alabilirim. Bazı modüller ve kodlar girildiğine bu mümkün olabiliyormuş. Yardımcı olursan sevinirim

dds direct digital synthesis yani osilatörsüz sayısal olarak sinyal oluşturularak elde eden gerilim.
yani daha düzgün ve kararlı sinyal.
hs de osilatör kullanılarak analog olarak üretilen sinyal.
hs de yüksek frekanslı sinyal elde etmek ucuz fakat dds de pahalı.
heralde sizin cihazda yüksek frekansta sinyali hs den üretiyorlar. onun için dds de yok.

dds direct digital synthesis yani osilatörsüz sayısal olarak sinyal oluşturularak elde eden gerilim.
yani daha düzgün ve kararlı sinyal.
hs de osilatör kullanılarak analog olarak üretilen sinyal.
hs de yüksek frekanslı sinyal elde etmek ucuz fakat dds de pahalı.
heralde sizin cihazda yüksek frekansta sinyali hs den üretiyorlar. onun için dds de yok.
Teşekkür ederim. Peki bu 2 kanalı da tek power dan aynı anda açıp çalıştırmam münkün mü acaba

Cihazın devre şeması üzerinde veya yazılımında değişiklik yapmak gerekir. cihazın şeması varmı. internette arama yapın belki deneyen vardır.

Ben cihazı az biraz inceledim. Zaten üzerinde bir çip var. Modifiye Yazılım atılacak.

Cihazın devre şeması üzerinde veya yazılımında değişiklik yapmak gerekir. cihazın şeması varmı. internette arama yapın belki deneyen vardır.
devre şemasını internette bulamadım maalesef. bir tane bende şema var ama bu cihaza mı ait bilemiyorum.
Ben cihazı az biraz inceledim. Zaten üzerinde bir çip var. Modifiye Yazılım atılacak.
lütfibey, adana da ikamet ediyorum. bu cihaza yazılım atabilecek birini tanımıyorum. yazılım atabilecek biri varsa ücretini ödeyerek yazılım arttırmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam bu cihaz sanırım max 500khz fonksiyon jeneratörü.
Yazılım bulmak en büyük sorun. Bunun yazılımı vs. si cihaz fiyatını geçer gibi.

Açıkçası ben olsam bu fonksiyon jeneratörünün hazır kitini satın alır yada kitini yapardım. Zaten elimdeki 4 multimetrenin 3 ünde bu özellik var.
Siz profesyonel anlamda bir iş için kullanıyorsanız daha üst model önerir.
Başarılar dilerim.

Hocam bu cihaz sanırım max 500khz fonksiyon jeneratörü.
Yazılım bulmak en büyük sorun. Bunun yazılımı vs. si cihaz fiyatını geçer gibi.

Açıkçası ben olsam bu fonksiyon jeneratörünün hazır kitini satın alır yada kitini yapardım. Zaten elimdeki 4 multimetrenin 3 ünde bu özellik var.
Siz profesyonel anlamda bir iş için kullanıyorsanız daha üst model önerir.
Başarılar dilerim.
Yok hocam 500 khz modeli değil. hs= 8 mhz dds= 65 khz olan modeli bu. nemli olan bu iki çıkışında aynı anda sinyal vermesi.

Sanırım 1 mhz üçgen dalga üreten bir osilatör almak daha hesaplı olacak gibi.

Yardımın için teşekkür ederim.

Zaten bende 40mhz ye kadar ham band ayarlanabilir encoderli 4 tane sinüs dds kiti var. Onu anladım.

Bu hs yi anlamadım.

hs high speed kısaltması olabilir.
HS, analog osilatörlü fonksiyon üretimi. yani opamp komparatör integratör gibi.
Benim bildiğim. ilk olarak sinüs üretiliyor. sinüs komparatör ile kare dalgaya çevriliyor. kare dalga integratör ile testereye dönüştürülüyor.
dds de entegrenin içinde bir rom ve dac var. rom dan okunan bilgiler dac da analoğa çevriliyor. istenen fonksiyona göre.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri