sinyal üreteci

1asr

Üye
arkadaşlar üzerinde çalıştığım bir cihazda röle ile bir valfi açmak istiyorum. bunun için kare dalga üreteci kullandım ama olmadı benim sorunum. röle 0,25 sn çekecek ve 9,75 sn duracak yani toplam 10 sn (0,1hz) de çalışacak önerilerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim

sinyali küçük bir plc ile üretebilirsin.hareketli bir sistemden sinyal üretmek için encoder-cam programlayıcı kullanabilirsin ama bu da pahalıya patlar.

arkadaşlar üzerinde çalıştığım bir cihazda röle ile bir valfi açmak istiyorum. bunun için kare dalga üreteci kullandım ama olmadı benim sorunum. röle 0,25 sn çekecek ve 9,75 sn duracak yani toplam 10 sn (0,1hz) de çalışacak önerilerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim

555 ile yapılabilir.Bununla %3-5 hata payı olabilir.Ama yine de gayet güzel çalışır.
Yaptığınız devre nasıldı , niçin , neresi olmadı..

cam programlayıcı: hareketli bir sistemde encoder milinden alınan sinyali 360 derece aralığında istenilen değerde ayarlanması demek oluyr.bazı terimlerde mil kodlayıcı olarak geçebilir. seri çalışan üretim makinelerinde genelde kullanılabilir.örnek vereyim mesela çok hızlı çalışan bir bant sistemine kamera uygulaması için trigger sinyali vermek.
birkaç marka gördüm italyan yapımı bir cihaz.plc gereksinimi olmadan otomatik kumanda devreleri için çok kullanışlı
detay isterseniz yarın resimlerini çeker uygulama şeması ile
daha açıklayıcı bilgiler verebilirim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri