Sincap kafeslilerde neden rotorun en üst tabakasinin egri yerlestirilmesi

hakeen_980

Üye
Merhaba Arkadaslar,

Sincap kafesli motorlarin resimlerine bakinca, hep rotorun en üst tabakasinin (disaridan görülen) egri olarak birbirine paralel uzandigini görüyorum. Sebebini bilen var midir?

Yardiminiz icin tesekkürler.

Hakeen

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba Arkadaslar,

Sincap kafesli motorlarin resimlerine bakinca, hep rotorun en üst tabakasinin (disaridan görülen) egri olarak birbirine paralel uzandigini görüyorum. Sebebini bilen var midir?

Yardiminiz icin tesekkürler.

Hakeen

Statorda oluşan manyetik kuvvet çizgilerinin rotordaki manyetik kuvvet çizgileriyle üst üste gelmemesi için rotor çubukları belli bir açı ile eğik imal edilirler eğer düz olarak imal edilirse motorda manyetik gürültü ve uğultu başlar bu istenmediği için rotor çubukları eğik olarak imal edilir.

Sayin Celik,

Cevap icin cok tesekkürler. Simdi anliyorum egik olma sebebini.

Saygilarimla

motor gücüne göre bazıları eğik .bazı rotor çubuklarıda zigzag şeklinde imal edilir

daha geniş bilgi alabilir miyim acaba? ödev konusu fakat çoğu yerde bulamadım en mantıklı açıklama burada vardı. fakat çok az nbilgi var eğer biraz daha bilgi verirseniz sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri