Sinbo Elektrikli Düdüklü Tencere (SCO-5003/5005/5006) Kullanıcılarının Dikkatine

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
ekjq19.jpg

Merhaba.

Evinde yukarıdaki 3 farklı tipte (Büyüklüğe) sahip olup da bu tencereyi kullananlarınız da varsa eğer,düdüklü tencere tabanının zamine tam düz olarak konulması sağlanamazsa (Örenğin altına kendi topraklı çalıştırma kablosu,herhangi bir yükseklik farkına neden olacak eşya,takoz,vb.) bu yolla yatay yer düzlemiyle hafif de olsa bir açı yapılmasına neden olunmuşsa eğer;

Dijital göstergesinden gösterge kodu: E1 (anahtar arıza sinyali) hatasının bir arıza durumu şeklinde okunmasına ve düdüklü tencerenin en başta belirli pişirme süresinde ayarlanmış mevcut çalışma programının yarım kalıp kesilmesine,bu nedenle de düdüklü tencerenin çalışmaya devam edemeyip,durmasına neden olabilmektedir.Bu E1 gösterge kodu sinyali,tencerenin tamamen düz veya yatay bir yüzey üzerinde çalıştırılmasında ise hiç bir şekilde görülmemektedir.Ayni türden elektrikli düdüklü tencereyi devamlı kullanabilen tüm kullanıcıların,çalıştırma sırasında bu konuya çok özel etmesi büyük önem taşımaktadır.Kolay gelsin.Saygılarımla.

Sn. Binbaşı bunu nerden öğrendiniz acaba deneyim, tecrübe, k.kitapçığ, servis ... Servisin bundan haberi var mı?
Çok faydalı bi ipucu yakalamışsınız tebrik ederim.

Sn. Binbaşı bunu nerden öğrendiniz acaba deneyim, tecrübe, k.kitapçığ, servis ... Servisin bundan haberi var mı?
Çok faydalı bi ipucu yakalamışsınız tebrik ederim.

Evet,dediğiniz gibi yaşanan bir tecrübe bu,sn.by lent (Aslında bu konuyu forumda açma sebebim olarak en başta bunu referans olarak da sizlere açıkça ifade etmem de gerekiyordu),hata kodunu tabi ki kitapçığından o gece yaşayıp da başıma geldiği için,yani o gece için kitapçığını da tekrar okuyup kodun sebebini çözmeye çalışırken,bunu da burada sizlere aktarmış bulundum.2009 yılından beri bu düdüklü tencereyi (O tarihte doğalgazımız henüz fırına,şohbene de bağlanmamıştı) kullanmaktayım.Bu yüzden elektrikle termostatik olarak sabit bir buhar basıncıyla (P) ve belirli sürelerde devreye giren rezistansı ile (Isıtma sürecinde) pişirme işleminin yapılması da,tüpgazla saatlerce klasik düdüklü tenceredeki gibi sabit basınçtaki bu sürekli kaynatma işlemine nazaran çok daha ekonomikti.Zaten o tarihlerde de bu yüzden (Enerji tasarruflu ve çevre dostu ve çevre ödülü alan bir ürün olduğundan dolayı) satın aldım ve 5 yıldır da kullanıyorum.Bunu rahatlıkla itiraf da edebiliyorum sizlere.Kolay gelsin.Saygılarımla.

Son düzenleme:
Ben bu markayı hiç sevmiyorum !

Adını duyunca alerji yapmaya başlıyor.

Düdüklü denince Fissler'i tek geçerim.
Tecrübenizi paylaştiginiz için teşekkürler.

Fişe taktıktan 10-sn. Sonra E-4 hatası veriyor. Sebebi ne olabilir?

Fişe taktıktan 10-sn. Sonra E-4 hatası veriyor. Sebebi ne olabilir?
E-4 'ün hata kodu arıza karşılığının sinbo düdüklü tencerenin kendi kullanım kitapçığında yazılı olması lazımdır. 2014'den beri Fissler'e (normal bir düdüklü tencereye) geçip onu kullandığımızdan kendi kullanım kılavuzuna şu an malasef ki evden (E-1 arıza kodunun karşılığını ben de kendi kullanım kitapçığından öğrenmiştim) ulaşamadım. Sıfır alındıysa ürün kutusunun içinde garanti belgesi, kullanım kılavuzundan hata uyarısını (E-4'ü) ve bölge bazında teknik servis numaralarını okuyup öğrenebilirsiniz. Halen garanti kapsamındaysa kendi bölgenizdeki teknik servisinden ücretsiz olarak da tamir ettirebilirsiniz.. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri