Sinbo ısıtıcı

Selmus

Üye
Sinbo fanlı ısıtıcıyı en yüksek sıcaklıkta 10dakika çalıştırdıktan sonra kapanıyor, ısıtıcı soğuduktan sonra tekrar açılıyor, bu geçici bir durum mu daha önce hiç karşılaşmamıştım, çözüm ne olabilir

HAvayı almasında engel varsa dediğiniz gibi olur, veya m2si küçük bir odaysa normal. Fan tozlanmışsa yeterince hava üfüremez yine erken ısınır ve bimetal termik eleman açar.

Herkese merhabalar konuyu hortlatıyorum ancak yardıma ihtiyacım var ve yeni konu açıp kirlilik yaratmak istemiyorum.
Elimde fireX isimli markanın fanlı ısıtıcısı var, ilk başta güzelce çalışıyordu sonradan koku yapmaya ve bi soğuk bi sıcak üflemeye başladı içini açtığımda ise fotoğrafta göstermiş oldugum yerde kıvılcım tarzı şeyler oluşuyor(arklanma veya pek bilgim yok) ve hafif bi duman çıkıyor yakından baktığımda ise oranın deforme olup biraz yandığını gördüm. Bu kıvılcım olayı fan dönerken olmuyor ancak ısıtma modunu açtığımda oluyor. Sorun nedir sizce? Şimdiden teşekkürler:)

Ekli dosyalar

• 797E335A-9970-48A6-A4AC-1A94632F9ADF.jpeg
    797E335A-9970-48A6-A4AC-1A94632F9ADF.jpeg
    510.9 KB · Görüntüleme: 31
sanırım termiğin bağlantı perçini, oksitlenme varsa temizle, eğer gevşeme varsa (diğer deliklere göre) sıkıştır. elektrik gevşeği sevmez.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri