Sinamics s120 sürücünün motor yönü değiştirme

Merhaba arkadaşlar
Sinamics s120 sürücüsünde starter programı ile yönünü değiştirmek istiyorum nereden olduğunu bilen varmı acil yardıma ihtiyacım var

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Yapmak istediğin tam olarak anlayamadım ama şöyle söyleyeyim bu işlem için programa gerek yok P701 den motor yönünü değiştirebilirsin yada motor çıkış uclarını u W yer değiştirebiirsin. Yapacağın işlemi tam olarak anlatırsan sana daha iyi yardımcı olabilirim.

Ben problemi çözdüm kısaca anlatayım belki ihtiyacı olan olur.
P10 paremetresini 3 yapıyoruz.
Daha sonra P1821 paremetresini 1 ise 0 , 0 ise 1 yapıp çalıştırıyoruz.
daha sonra P10 tekrar 0 yapılacak.

Ben problemi çözdüm kısaca anlatayım belki ihtiyacı olan olur.
P10 paremetresini 3 yapıyoruz.
Daha sonra P1821 paremetresini 1 ise 0 , 0 ise 1 yapıp çalıştırıyoruz.
daha sonra P10 tekrar 0 yapılacak.

ortak öncelikle kolay gelsin kendin sormuş kendin cevaplamışsın benimde bir sıkıntım var ;
s120 ready lambası yeşil olmuyor kırmızı oluyor akış bir motoru hata veriyor biliyorsun duble motor
sorun s120 demi motor haberleşmesi bilemedim hata kodu yok key pad olmadığı için göremiyorum
elimde aynı driverden bağlı var yer değiştirsem sıkıntı olur mu ?? acaba bilen arkadaşlar by lent fahri yetiş serkan binbaşı yardımlarınızı bekliyorum durum acilll

5yıllık konuyu hortlatmışsın ..
S120 üzerinde iki led var biri DC bara gelince Turuncu olur. Diğeride yeşil-kırmızı. Eğer sürücülerden biri yada motor enkoder kablosunda arıza varsa kırmızı yanar. Yada safety aktif ve 24v gelmiyorsa da olur. Başka sebeplerde sayabilirim. Cu320 mi var sistemde yoksa simotion ? harici enkoder modulumü var? enkoderli motor mu?.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri