Sinamics S110'a hareket öğretme

selimseyit

Üye
Merhaba arkadaşlar;

Sinamics S110 yada S120 ile hareket kontrolü yapacağım. 2 eksenli bir proje olacak. motorun hareket hikayesini ben ilk turda manuel olarak öğreteceğim. ardından kendisi her seferinde aynı hareketi otomatik olarak yapacak. makinanın içindeki malzeme değişince hareket hikayesini yeniden öğreteceğim. sonra otomatik olarak kendisi yeniden yapacak. bu projede ilk etaptaki bu öğretme işini nasıl yapabiliriz? acil yardımlarınızı bekliyorum..

• Beğen
Tepkiler:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba arkadaşlar;

Sinamics S110 yada S120 ile hareket kontrolü yapacağım. 2 eksenli bir proje olacak. motorun hareket hikayesini ben ilk turda manuel olarak öğreteceğim. ardından kendisi her seferinde aynı hareketi otomatik olarak yapacak. makinanın içindeki malzeme değişince hareket hikayesini yeniden öğreteceğim. sonra otomatik olarak kendisi yeniden yapacak. bu projede ilk etaptaki bu öğretme işini nasıl yapabiliriz? acil yardımlarınızı bekliyorum..
Mrb sonuca ulaştınızmı benimde aynı konuda bilgiye ihtiyacım var.

Plc ile ugraşmadım ancak microcontoller ile benzer işler yaptım.Mantık olarak butonlara basılı oldugu sürece servo veya step motorlara puls gönderdim ve içerdeki sayacta bu gönderdigim puls sayısını sakladım.kaydet butonuna basılınca bu degerleri hafızaya kaydedip birdahaki çalıştırmada kullandım.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri