Sinamics g120 motor devri kendiliğinden değişiyor

fractal

Üye
selamlar;

sinamics g120 kullanıyorum.200kw motor var.keypad üzerinden sabit rpm girmeme rağmen ara sıra motor devri duracak kadar duşuyor ve sonra tekrar set değerine geliyor.bu neden yapar bilgisi olan varmı?

teşekkürler..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sürücü parametrelerini bilmediğim için tahmin yürütüyorum.
-Sürücü tork kontrol modunda ise ,yük arttıkça motor devri yavaşlıyor olabilir .
-Sürücünün güç katında problem olmuş olabilir.
-Sürücü hızını etkileyen parametre veya analog giriş olabilir.
Parametre ve bağlantıyla ilgili Daha detaylı bilgi verir misiniz.

@fractal Hocam sorunu çözebildiniz mi ben siemensi aradım dönüş bekliyorum , aynı durumu ben de yaşadım bazen 30dk da bir bazen 5 dk da bir yaptı . Macro 12 de kullanıyorum ama

fan varsa onları temizle.igbt gurubu ısınınca bunu yapıyor.fanların buraya hava gonderdiği kanalları temizle

fan varsa onları temizle.igbt gurubu ısınınca bunu yapıyor.fanların buraya hava gonderdiği kanalları temizle
Hocam durum analog referans vermediğim için kaynaklanıyormuş , max. min. devirden sabit ayar yapmıştım. Dur kalk anında analog referans gürültü algıladığı için - veya + olarak değişiyor hangi noktada start alırsa o yöne gidiyor. çözüm için sürücünün 10 v çıkışını analog refaransa vererek sabitlemek (1-3 ve 2-4 uçlarını köprülemek)

@fractal Hocam sorunu çözebildiniz mi ben siemensi aradım dönüş bekliyorum , aynı durumu ben de yaşadım bazen 30dk da bir bazen 5 dk da bir yaptı . Macro 12 de kullanıyorum ama
merhaba makro 17 seçtim ama bir türlü dI0 dan start stop yapılamıyor, panel üzerinden yapılıyor sorun yok ama digital girişten yapamıyorum bağlantı ve parametre konusnda yardımcı olurmusunuz

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri