Simtech Quartz Isıtıcı Tel Sorunu

isu2526

Üye
İyi günler. Simtech marka KM-1714 model 800w quartz ısıtıcı aldım. Çok güzel ısıtıyor ve az yakıyor :) Lakin aldığım günden beri alt flament teli sürekli şelale yapıp kopuyor ve alttaki göz üsttekinden her zaman daha fazla ısıtıyor/parlak (resimde belli olduğu gibi). Satıcı sağolsun ilgili ve sorumlu davranıp sürekli yeni flament yolluyor fakat, sorunun temeline inmek lazım. Neden sürekli alt flament patlıyor ? Satıcı ile görüştüğümde şebekelerde elektrik dalgalanmaları olabildiğini bu sebeple olabileceğini veya montajı yanlış yaptığımdan olabileceğini söyledi. Konu ile ilgili tavsiyeniz veya görüşünüz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20220205_210613.jpg
    IMG_20220205_210613.jpg
    214.9 KB · Görüntüleme: 12
Muhtemelen bir tasarım hatası olabilir. Rezistans tellerinin alttaki aynı özellikte olmayabilir veya boyu kısa ya da direnci azdır.

Muhtemelen yanlış yada adi rezistans teli gönderiliyor.

Yoksa rezistans neden bozulsun. Fazla ısınması ışıması fazla güç harcadığını işaret.

Muhtemelen bir tasarım hatası olabilir. Rezistans tellerinin alttaki aynı özellikte olmayabilir veya boyu kısa ya da direnci azdır.
Hocam kesinlikle katılıyorum tasarımsal hata var çünkü bu mesajı yazarken üst rezistans ark yapıp patladı. Bu aletin rezistanslarına birer diyot bağlasam falan çözüm olur mu?
Muhtemelen yanlış yada adi rezistans teli gönderiliyor.

Yoksa rezistans neden bozulsun. Fazla ısınması ışıması fazla güç harcadığını işaret.
Hocam düzgün/kaliteli rezistans nasıl temin edebilirim. Antalya gibi yerde birçok yer gezdim bulduğumu bağlamamla yanması bir oldu :) internetten önerebilir misiniz?

Hocam düzgün/kaliteli rezistans nasıl temin edebilirim. Antalya gibi yerde birçok yer gezdim bulduğumu bağlamamla yanması bir oldu :) internetten önerebilir misiniz?
@serkan_48 senin komşu çıktı arkadaş sen bilirsin Antalya yı bu arada ben o işten çıktım fabrikaya giriyorum pazartesi bundan sonra Antalya ya sanırım gelemeyeceğim

Satıcı ile görüştüğümde şebekelerde elektrik dalgalanmaları olabildiğini bu sebeple olabileceğini

İnsan bari usturuplu sallar. Elektrik dalgalanmasından zarar görecek en son şey bir rezistans. 🤣

Teli değiştirdiğiniz zaman, çok yığmayınız. Düzgün ve eşit şekilde koymaya çalışın. Çok fazla bir birine geçerse, ilgili noltalardaki direnç çok fazla düşer ve aşırı ısıdan eriyip gider.
Farklı oranda yanmalarının sebebide bu dur büyük ihtimal. Alttaki tel iç içe girdiği için direnci düşüyor ve daha fazla akım geçiriyor.

Hocam kesinlikle katılıyorum tasarımsal hata var çünkü bu mesajı yazarken üst rezistans ark yapıp patladı. Bu aletin rezistanslarına birer diyot bağlasam falan çözüm olur mu?

Dostum ,

Antalyada eski sanayide bir kaç rezistans saran firma var. Oradan temin edebilirsiniz.

Meydan dan mevlana kavşağında giderken sağda bir rezistansci daha var. Oradan da alabilirsiniz.

Çiğdem sogutma var çevre yolunda Oradan da temin edebilirsiniz.

Bir çok alternatif var. Önemli olan doğru güçte rezistans seçmek.

@serkan_48 senin komşu çıktı arkadaş sen bilirsin Antalya yı bu arada ben o işten çıktım fabrikaya giriyorum pazartesi bundan sonra Antalya ya sanırım gelemeyeceğim

Evet abi komsu çıktı aynı ildeyiz. Yonlendiriyorum. Hayirli olsun abi. Bende geçtiğimiz yıllarda İstanbula çok geliyordum bu sene cagirmadilar. Gelemiyorum artık. Burada da işler çok iyi değil. Önümü göremiyorum.

Son düzenleme:
İnsan bari usturuplu sallar. Elektrik dalgalanmasından zarar görecek en son şey bir rezistans. 🤣

Teli değiştirdiğiniz zaman, çok yığmayınız. Düzgün ve eşit şekilde koymaya çalışın. Çok fazla bir birine geçerse, ilgili noltalardaki direnç çok fazla düşer ve aşırı ısıdan eriyip gider.
Farklı oranda yanmalarının sebebide bu dur büyük ihtimal. Alttaki tel iç içe girdiği için direnci düşüyor ve daha fazla akım geçiriyor.
Sanırım bu hatayı yapıyor olabilirim. Teşekkür ederim.
Dostum ,

Antalyada eski sanayide bir kaç rezistans saran firma var. Oradan temin edebilirsiniz.

Meydan dan mevlana kavşağında giderken sağda bir rezistansci daha var. Oradan da alabilirsiniz.

Çiğdem sogutma var çevre yolunda Oradan da temin edebilirsiniz.

Bir çok alternatif var. Önemli olan doğru güçte rezistans seçmek.
Hocam çok teknik bilgim yok fakat cihazın rezistanslarının 400w olduğunu biliyorum. Söylediğiniz yerleri gezeyim umarım sağlam bulurum. Çok teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri