simens bulaşık.mak.

desibel1

Üye
ustalar hepinize selamlar simens bulaşık mak. modelini bilmiyorum beş programlı önden tuş takımlı ekranında yan çizgi var on iki yıl oldu alalı problem mak. devamlı yıkama yapıyordu program ilerlemiyordu ön paneli açtım elektronik kartta role nin ayagında soguk lehim problemi lehimledim mak. start verdim bu sefer pompa devamlı çalışıyor başka bir işlem yapmıyor resetliyorum durum aynı sorun ne olabilir ustalar yardımlarınızı bekliyorum selamlar

makina su akıtmış ve taban sacı su ile dolu olabilir. bu durumda taşma svici devreye girip sürekli pompa yapmasına sebep olabilir.

kanyak kardeş yanlış tarif etmişim problem şu yıkama motoru devamlı çalışıyor makinanın içinde su yok motor çalışıyor program ilerlemiyor bıraksan sabahtan akşama kadar çalışacak resetleme işlemi de yapılamıyor problem karttamı acaba neyapmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum selamlar

kanyak kardeş yanlış tarif etmişim problem şu yıkama motoru devamlı çalışıyor makinanın içinde su yok motor çalışıyor program ilerlemiyor bıraksan sabahtan akşama kadar çalışacak resetleme işlemi de yapılamıyor problem karttamı acaba neyapmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum selamlar

sanırım kartınız arızalı. Ali usta ile (alfa romeo) iletişime geçin. çözüm bulacaktır

su cebinde bulunan su switch ne bir bakın isterseniz bir açık ve kapalı kontagı bulunur makinaya alınacak suyun miktarını belirler ve programın ilerlemesini ve ventilin enerjisini kontrol eder ...

SLM
program resetlerseniz sorun düzelicektir.bir önceki program yarım kalmış olmalı ki açınca kaldığı yerden dewam ediyor olmalı.su seviyesini ayarlayan yan sviç 5 dakika içinde su eksilmesi olursa takviye eder.ama bu süre uzadığında su tamamen boşalsa dahi (sviç su yokmuş gibi dursada)cihaz tekrar su almaz yıkamaya devam eder.kolay gelsin.

selam ustalar ilgi ve alakanız için teşekkürler tavsiyelerinizi uygulayacagım sonucu bildiririm tekrar hepinize selam ederim

Her ne kadar tabanda su birikimi olursa pompa motoru daimi devrede kalırsada.Her ne kadar program yarım kalsa motor daimi çalışsada ,sizin makinanizda kartın üzerinde motoru kontrol eden malzeme kısa devre olma riski çok yüksek bu ihtimalde diğer hatalar kadar olası .
Öncelikle makinanızın tabanında su taşma varmı kontrol ediniz.
sonrasında makinanızı resetleyiniz.

Hata devam ediyorsa kartınızı onarınız/onartınız veya yenisi ile degiştiriniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri