Simatik

turgayipek

Üye
ArkadaŞlar Vİsta Peremİnyum Kullaniyorum Simatik / Eplan Gİbİ Porogramlari ÇaliŞtiramiyorum Crak Dosyalarini Ve Setup Dosyalarini Kuramiyorum Bİlgİsİ Olan Yada Yardim Edebİlecek ArkadaŞlara Şİmdİden TeŞekkÜrler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bildiğim kadarıyla vista altında simatic çalışmıyor

aynı sorun bende de oldu programı yüklüyor ama kısayolundan açmıyor

Vmware kullanarak Vista yüklü olan işletim sistemine farklı bir işletim sistemi kurabilirsin. Benim tavsiyem vmware üzerinde win 2000 çalıştırman. Vista ve wmware üzerinde (xp veya 2000) için Ram en az 1 GB olmalıdır.
İYİ ÇALIŞMALAR

vmware i hiç tavsiye etmem bu durum için neden derseniz aynı makinada 2 işletim sistemi çalıştırmayı düşünüyorsunuz bu hiç iyi olmaz. mecbur kalmadıkca gerek yok.makinanın performasını çok düşürecektir . çalıştırdıgınız simatic gibi uygulamalarla daha da çıkmaza gider .

Bende wmware'i xp altında 98 i çalıştırmak için kullanıyorum malum dos programları xp nin altında çok da düzgün çalışmıyor. Şimdiye kadar da bi yamuğunu görmedim gayet düzgün çalışıyor...

Arkadaslar bende toshiba satelİte p200 11l notebook var xp drİverlari yok pİyasada ama sİmatİc managerde calismam gerek ne yapabİlİrİm_? İlgİnİze tskler

selamlar,

kurulumu yapabilmişsen ama programı çalıştıramıyorsan: win XP ilk çıktığında benzer sıkıntılar 98 de çalışan ama XP de çalışmayan programlar için de vardı. XP de şöyle çözülüyordu: (vista kullanmadım ama benzer mantık bunda da vardır sanırım)

1. programı kurduğun klasöre git (veya kısayolu üzerinde sağ tıkla ve "hedef bul" seçeneğini seç)

2. programın üzerinde (....exe dosyası) sağ tıkla özelilklere git

3. "Compability" ("Uyumluluk") sekmesine gel

4. "Run This Program in Compatibility Mode " ("Bu programı şu işletim sistemi uyumluluğunda çalıştır" gibi bişey)

5. işletim sistemini listeden seç (bu durumda XP)

6. "tamam" a tıkla ve çık...

kısayolları tam aklımda değil ama ana fikri aldınız sanırım... işe yarar umarım... kolay gelsin

syn mkozdil
programın setup dosyasını kurmaya basladıgı anda hata veriyor iptal ediyor kurulumu
Baska bir fikriniz varmı

yukarıda dediğim işlemi kurulum CD sinde setup.exe için yapmayı deneyebilirsiniz... (garantisiz çözüm :) )

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri